logo BIP

Budynek MOPS fot. Dorota Szadejko

 

MOPS informacja

ŚWIADCZENIA RODZINNE

tel. 71 782 23 22

500+

tel. 71 799 92 74

tel. 501-928-501

tel. 71 782 23 26 (wypłata)

DODATKI MIESZKANIOWE

tel. 71 782 23 46

tel. 71 782 23 48

KARTA RODZINA PLUS i
KARTA DUŻEJ RODZINY

ul. Strzegomska 6, pokój 26
obsługa klientów:
pon. śr. pt. od godz. 8.00 – 15.00,
we wtorki od godz. 11.00 – 15.00,
w czwartki od godz. 9.00 -17.00

Wyszukaj

Telefon dla ofiar przemocy wobec kobiet i prz ...

01.02

Telefon dla ofiar przemocy wobec kobiet i prz ...

przejdź do artykułu
Projekt PAS-ja

12.09

Projekt PAS-ja

przejdź do artykułu

01.08

"Koperta Życia"

dla Wrocławian

przejdź do artykułu
Lokalny Program Osłonowy

16.07

Lokalny Program Osłonowy

przejdź do artykułu
Program

25.06

Program "Dobry Start"

300 dla ucznia

przejdź do artykułu
PROGRAM „RODZINA 500+”

21.06

PROGRAM „RODZINA 500+”

Informacje dotyczące programu

przejdź do artykułu
RODO w MOPS

25.05

RODO w MOPS

Informacje ogólne

przejdź do artykułu

W dniu 29 czerwca 2018 roku gościliśmy w Dziennym Domu Pomocy „Na Ciepłej” wybitnego sportowca – Jacka Wszołę, dwukrotnego medalistę igrzysk olimpijskich w skoku wzwyż oraz medalistę Pucharów Europy i Świata (lata 1975-1980). Po zdobyciu złota igrzysk olimpijskich w 1976 roku, w których startował po raz pierwszy, okrzyknięto go „cudownym dzieckiem Montrealu”.

Biografię sportowca przedstawił nasz podopieczny Pan Leszek Sz., który ku zaskoczeniu Pana Jacka wymienił wszystkie daty i miejsca jego najważniejszych osiągnięć sportowych. Dopełnieniem tego wprowadzenia było nagranie z momentu, w którym Pan Jacek zdobywa złoto olimpijskie w skoku wzwyż podczas Igrzysk Olimpijskich w Montrealu w 1976 roku, ustanawiając nowy rekord z wynikiem 2,25 m.

Po krótkim wprowadzeniu zostały nam omówione podstawy treningu fizycznego w oparciu o doświadczenia naszego sportowca, które od razu przełożyliśmy na część praktyczną. Pan Jacek z pomocą Pani Agaty – inicjatorki programu oraz Pana Darka – fizjoterapeuty przeprowadził 40-minutowe zajęcia ruchowe, wplatając ćwiczenia kondycyjne, wzmacniające i rozciągające dobrane do możliwości uczestników. Dowiedzieliśmy się również jak przygotować sobie własną domową siłownię używając np. butelek z wodą zamiast hantli, szczotki od kija zamiast gryfu czy krzesła zamiast ławeczki. Na koniec posłuchaliśmy wykładu na temat sprawności fizycznej w starszym wieku oraz co robić by jak najdłużej cieszyć się zdrowiem i niezależnością.

Pan Jacek wraz ze swoim zespołem przygotował dla nas certyfikaty z autografem oraz przypinki z nazwą programu „Bądź w olimpijskiej formie”, a my upiekliśmy pyszny tort udekorowany kołami olimpijskimi oraz przekazaliśmy wielką laurkę, na której znalazły się zdjęcia upamiętniające nasze sportowe zmagania.

W spotkaniu uczestniczyło ponad 60 osób, w tym seniorzy z Domu Pokoleń przy ul. Kazimierza Wielkiego, Dziennego Domu Pomocy Społecznej przy ul. Komuny Paryskiej, absolwenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku AWF we Wrocławiu oraz podopieczni naszego Domu. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu osobiście reprezentowała również Pani Dyrektor. 

Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiego programu „Bądź w Olimpijskiej Formie”, którego tegorocznym ambasadorem został Jacek Wszoła. Program dofinansowano ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a nad jego przebiegiem czuwała Fundacja „Zatrzymać Czas”, która realizuje projekty związane z kulturą, działalnością artystyczną, promocją aktywności fizycznej wśród osób z różnych środowisk, w tym seniorów. 

W poprzednich edycjach Fundacja „Zatrzymać Czas” razem z pierwszym ambasadorem programu Władysławem Kozakiewiczem, lekarzami i fizjoterapeutami przygotowała specjalny program ćwiczeń dla seniorów. Nakręcono filmy instruktażowe, przygotowano foldery informacyjne, które można obejrzeć na stronie http://www.aktywni60.pl/ 
Dziękujemy Panu Jackowi, Pani Agacie i Panu Darkowi za niezapomniane spotkanie. Mamy cichą nadzieję, że jeszcze się zobaczymy!

Tekst przygotowała: Katarzyna Bulińska

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.