logo BIP

Budynek MOPS fot. Dorota Szadejko

 

MOPS informacja

ŚWIADCZENIA RODZINNE

tel. 71 782 23 22

500+

tel. 71 799 92 74

tel. 501-928-501

tel. 71 782 23 26 (wypłata)

DODATKI MIESZKANIOWE

tel. 71 782 23 46

tel. 71 782 23 48

KARTA RODZINA PLUS i
KARTA DUŻEJ RODZINY

ul. Strzegomska 6, pokój 26
obsługa klientów:
pon. śr. pt. od godz. 8.00 – 15.00,
we wtorki od godz. 11.00 – 15.00,
w czwartki od godz. 9.00 -17.00

Wyszukaj

Projekt PAS-ja

12.09

Projekt PAS-ja

przejdź do artykułu

01.08

"Koperta Życia"

dla Wrocławian

przejdź do artykułu
Lokalny Program Osłonowy

16.07

Lokalny Program Osłonowy

przejdź do artykułu
Program

25.06

Program "Dobry Start"

300 dla ucznia

przejdź do artykułu
PROGRAM „RODZINA 500+”

21.06

PROGRAM „RODZINA 500+”

Informacje dotyczące programu

przejdź do artykułu
RODO w MOPS

25.05

RODO w MOPS

Informacje ogólne

przejdź do artykułu
START W DOROSŁOŚĆ

05.02

START W DOROSŁOŚĆ

Projekt skierowany do osób, które opuszczają lub opuściły pieczę zastępczą.

przejdź do artykułu

Dnia 10 października na „Ciepłej” w magiczny sposób przenieśliśmy się w malownicze rejony Morza Śródziemnego. Zasługą tego niepowtarzalnego klimatu były niewątpliwie przepiękne, pomysłowe dekoracje wykonywane przez naszych seniorów przez kilka miesięcy w ramach zajęć arteterapeutycznych. Girlandy róż, białe lilie, wnętrze włoskiej restauracji będące świetnym tłem do wielu pamiątkowych zdjęć oraz eleganckie, wieczorowe stroje wszystkich uczestników sprawiły, że poczuliśmy się w ten dzień naprawdę wyjątkowo.

Czas umiliło nam widowisko muzyczne „Festiwal w San Remo” w wykonaniu naszych podopiecznych, którzy wcielili się w prawdziwe gwiazdy włoskiej estrady. Był Luciano Pavarotti, Drupi oraz niezapomniany duet Albano i Romina Power! Gościnnie odwiedził nas nawet sam Demis Roussos, który choć z Grecji świetnie wpasował się w panujący słoneczny klimat.

Nasza grupa teatralna zaprezentowała przezabawny skecz Romeo i Julia, po którym wszyscy uczestnicy zatańczyli niezwykle barwny i rytmiczny taniec włoski o nazwie Tarantella. Do taktu przygrywała nam trójka „uzbrojonych” w gitary gondolierów. Potem nadszedł czas na harce i swawole do włoskiej muzyki oraz degustację pysznych pizzerek przygotowanych dla nas przez młodzież z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. W.Bellona we Wrocławiu, za które to w podzięce wręczyliśmy młodym kucharzom budowlę Koloseum wykonaną z ….pudełek po zapałkach.

Gościnnie pojawiła się u nas fundacja Eudajmonia, DDP z ul. Komuny Paryskiej oraz Dzienny Dom Senior +, a także goście z Wrocławskiego Centrum Seniora, Biblioteki Publicznej przy Bulwarze Ikara, pracownicy socjalni z Zespołu Terenowej Pracy Socjalnej nr 5 oraz opiekunowie naszych podopiecznych. Powoli „dni narodowościowe” organizowane przez nas rok rocznie z okazji Dni Seniora stają się naszą tradycją i cieszą się coraz większym powodzeniem. Była Japonia, teraz Włochy, mamy już pomysł na kolejną huczną imprezę, może tym razem z narodowym akcentem… Jak zwykle na Ciepłej będzie się działo!

Tekst przygotowała Dagmara Zniszczoł

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.