logo BIP

Budynek MOPS fot. Dorota Szadejko

 

MOPS informacja

ŚWIADCZENIA RODZINNE

tel. 71 782 23 22

500+

tel. 71 799 92 74

tel. 71 799 92 87

tel. 71 782 23 26 (wypłata)

DODATKI MIESZKANIOWE

tel. 71 782 23 46

tel. 71 782 23 48

KARTA RODZINA PLUS i
KARTA DUŻEJ RODZINY

ul. Strzegomska 6, pokój 26
obsługa klientów:
pon. śr. pt. od godz. 8.00 – 15.00,
we wtorki od godz. 11.00 – 15.00,
w czwartki od godz. 9.00 -17.00
tel./fax 71 782 35 95; 71 782 35 94

Wyszukaj

MOPS na Facebooku

08.03

MOPS na Facebooku

W dniu 30.01.2018 uruchomiliśmy na portalu Facebook nowy profil MOPS  - zapraszamy do śledzenia publikacji !

przejdź do artykułu
START W DOROSŁOŚĆ

05.02

START W DOROSŁOŚĆ

Projekt skierowany do osób, które opuszczają lub opuściły pieczę zastępczą.

przejdź do artykułu
Warsztat Terapii Zajęciowej „Przystań”

02.02

Warsztat Terapii Zajęciowej „Przystań”

prowadzony przez Fundację Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra.

przejdź do artykułu
PROGRAM „RODZINA 500+”

04.08

PROGRAM „RODZINA 500+”

Informacje dotyczące programu

przejdź do artykułu
Wrocław Miastem @ktywnych

15.11

Wrocław Miastem @ktywnych

przejdź do artykułu
WROMIK

19.02

WROMIK

to kompendium wiedzy o możliwościach, jakie osobom z niepełnosprawnościami oferuje Wrocław

przejdź do artykułu
Całodobowy telefon zaufania

10.06

Całodobowy telefon zaufania

czynny całą dobę przez siedem dni w tygodniu

przejdź do artykułu

W dniu 10 czerwca na terenie Leśnicy odbył się festyn Partnerski z Okazji Święta 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia. W organizację festynu włączyli się partnerzy lokalni. Festyn uroczyście otworzył Dowódca 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia wraz z Panią Dyrektor MOPS i Przewodniczącym Rady Osiedla Leśnica.
Impreza odbywała się na kilku poligonach. Na jednym z nich główną atrakcją była scena, na której programy artystyczne prezentowały dzieci i młodzież z pobliskich szkół i Centrum Kultury Zamek. W rozstawionych wokół sceny namiotach partnerzy lokalni oferowali mnóstwo atrakcji dla mieszkańców. Były wystawy, konkursy, zabawy, tatuaże, układanie kompozycji florystycznych, zwierzaki z balonów, zamek dmuchany, ścianka wspinaczkowa, maszyna z popcornem, masaże przez ubranie, wyścigi i slalomy na wózkach dla niepełnosprawnych, strzelanie z łuków, konkursy z bulami. W prowadzenie konkursów i zabaw zaangażowali się uczestnicy Projektu „Wrocław Miastem @ktywnych” w ramach Warsztatu Aktywizacji Społecznej PAL „Aktywny Leśnica” oraz Grupowej Pracy Socjalnej. Czas umilały turnieje piłki nożnej, siatkowej, badmintona, zawody karate. Zorganizowano wyprzedaż wyposażenia wojskowego, prezentację i pokaz uzbrojenia oraz sprzętu wojskowego. Swoje zasoby do zwiedzania udostępniła nowoczesna strzelnica kryta oraz trenażer „Śnieżnik”. Sprzęt zaprezentowała Policja, Straż Miejska, Straż Pożarna. Gościliśmy również dwie orkiestry: Orkiestrę Ochotniczej Straży Pożarnej z Domaniowa oraz Orkiestrę Reprezentacyjną Wojsk Lądowych z Wrocławia. Bardzo dużym powodzeniem cieszył się  konkurs na zbudowanie pojazdu wojskowego z kartonów. Z wielu profesjonalnie wykonanych prac trudno było wybrać zwycięzcę, na którego czekała nagroda: karta podarunkowa do Księgarni wartości 300zł. 
Oczywiście nie mogło zabraknąć cateringu, który został przygotowany przez Kucharzy Małej Gastronomii ze Szkoły dla Niewidomych i Słabowidzących przy ul. Kamiennogórskiej dzięki produktom zakupionym przez Radę Osiedla Leśnica. Grochówka, kiełbaski z grilla i ciasto były rozdawane wszystkim chętnym. Rada Osiedla Leśnica wsparła partnerów finansowo, dzięki temu zakupiliśmy słodycze i nagrody. Pogoda bardzo dopisała, festyn odwiedziło mnóstwo mieszkańców, którzy mogli skorzystać z tych wszystkich atrakcji. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dziękujemy wszystkim Organizatorom za tak wielkie zaangażowanie, profesjonalizm i wspaniałą współpracę!

Sporządziła: Magdalena Lejkam

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.