logo BIP

Budynek MOPS fot. Dorota Szadejko

 

MOPS informacja

ŚWIADCZENIA RODZINNE

tel. 71 782 23 22

500+

tel. 71 799 92 74

tel. 501-928-501

tel. 71 782 23 26 (wypłata)

DODATKI MIESZKANIOWE

tel. 71 782 23 46

tel. 71 782 23 48

KARTA RODZINA PLUS i
KARTA DUŻEJ RODZINY

ul. Strzegomska 6, pokój 26
obsługa klientów:
pon. śr. pt. od godz. 8.00 – 15.00,
we wtorki od godz. 11.00 – 15.00,
w czwartki od godz. 9.00 -17.00

Wyszukaj

Telefon dla ofiar przemocy wobec kobiet i prz ...

01.02

Telefon dla ofiar przemocy wobec kobiet i prz ...

przejdź do artykułu
Projekt PAS-ja

12.09

Projekt PAS-ja

przejdź do artykułu

01.08

"Koperta Życia"

dla Wrocławian

przejdź do artykułu
Lokalny Program Osłonowy

16.07

Lokalny Program Osłonowy

przejdź do artykułu
Program

25.06

Program "Dobry Start"

300 dla ucznia

przejdź do artykułu
PROGRAM „RODZINA 500+”

21.06

PROGRAM „RODZINA 500+”

Informacje dotyczące programu

przejdź do artykułu
RODO w MOPS

25.05

RODO w MOPS

Informacje ogólne

przejdź do artykułu

W lutym 2017 roku razem z Uniwersytetem Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu zakończyliśmy międzynarodowy projekt MeetingDem, w ramach którego powstało pierwsze w Polsce Centrum Spotkań dla osób z otępieniem w stopniu lekkim i umiarkowanym oraz ich opiekunów. Ideę holenderskiego modelu wsparcia nadal propagują naukowcy z Uniwersytetu Medycznego, przedstawiając wyniki badań na wielu konferencjach, sympozjach, szkoleniach często poza granicami naszego kraju. Pracownicy Dziennego Domu Pomocy „Na Ciepłej”, którzy prowadzą to wzorcowe Centrum Spotkań, również aktywnie udzielają się w szerzeniu informacji na temat zintegrowanego wsparcia rodzin, których dotknęła ta choroba.

W ramach Dni Seniora mieliśmy zaszczyt poprowadzić spotkanie w Oleśnicy, którego celem było zainteresowanie władz miasta w kierunku utworzenia tego rodzaju ośrodka. Głównym motorem tych działań jest Pani Małgorzata, która opiekuje się chorym na otępienie mężem i od wielu miesięcy żyje myślą utworzenia takiego miejsca, spotykając się z nami i angażując w działania Centrum Spotkań. Partnerem w rozmowach z władzami miasta była Maria Koźmińska-Brygoła, Kierowniczka Dziennego Domu Pomocy „Na Ciepłej”, Koordynatorka grupy Centrum Spotkań.

We wrześniu odbyliśmy również wizytę w Poznaniu, odwiedzając ośrodek założony i prowadzony przez Pana Andrzeja Rossa – Prezesa Wielkopolskiego Stowarzyszenia Alzheimerowskiego. Spotkanie miało na celu przeszkolenie osób zainteresowanych ideą tworzenia miejsc wsparcia dla osób i rodzin dotkniętych chorobą otępienną. Osobą odpowiedzialną za szkolenie była dr Katarzyna Bulińska – Konsultantka Fizjoterapii, Koordynatorka grupy Centrum Spotkań.

W kolejnym miesiącu otrzymaliśmy zaproszenie do czynnego udziału w Sympozjum „Z Tobą dam radę” – Opieka, komunikacja i aktywizacja osób z demencją, które odbyło się w grudniu, w Krakowie. Reprezentowali nas Iga Jaworska-Gruszczyńska – psycholog, psychoterapeuta oraz Szymon Chrobak – muzykoterapeuta naszego Domu i Centrum Spotkań. Dzięki uprzejmości organizatorów kilku naszych zainteresowanych opiekunów mogło uczestniczyć w konferencji bezpłatnie, za co serdecznie dziękujemy.

Jeszcze w ostatnich dniach 2017 roku, a dokładnie 29 grudnia gościliśmy Dyrektora i zespół pracowników Centrum Inicjatyw Senioralnych, którzy przyjechali do nas z Poznania. Była to wizyta studyjna, w ramach której wymienialiśmy się doświadczeniami związanymi z dziennymi formami pomocy dla osób starszych i tych, których dotknęła choroba otępienna.

Możemy z dumą powiedzieć, że wspólnie wykonujemy dobrą robotę, a dowodem na to są liczne listy gratulacyjne, które otrzymaliśmy od partnerów z wielu miejsc Polski. 

 

Poniżej kilka zdjęć ze spotkań.

Tekst przygotowała: Katarzyna Bulińska

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.