logo BIP

MOPS informacja

ŚWIADCZENIA RODZINNE

tel. 71 782 23 22

500+

tel. 71 799 92 74

tel. 501-928-501

tel. 71 782 23 26 (wypłata)

DODATKI MIESZKANIOWE

tel. 71 782 23 46

tel. 71 782 23 48

KARTA RODZINA PLUS i
KARTA DUŻEJ RODZINY

ul. Strzegomska 6, pokój 26
obsługa klientów:
pon. śr. pt. od godz. 8.00 – 15.00,
we wtorki od godz. 11.00 – 15.00,
w czwartki od godz. 9.00 -17.00

Wyszukaj

Projekt Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu na rzecz rodzin wielodzietnych, ma na celu zwiększenie szans rozwojowych dzieci z Rodzin Plus, wsparcie rozwoju zainteresowań i zdolności oraz upowszechnianie wiedzy o potrzebach dzieci z rodzin wielodzietnych pragnących rozwijać swoje zainteresowania.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu od 2005 r. realizuje, przy współudziale wielu wydziałów Urzędu Miejskiego oraz organizacji pozarządowych i instytucji Program Pomocy dla Rodzin Wielodzietnych „dwa plus trzy i jeszcze więcej". Celem Programu jest m.in. wsparcie i pomoc w wypełnianiu funkcji rodziny, a także zwiększenie szans rozwojowych dzieci i młodzieży.
Około 60 % rodzin uczestniczących w Programie zgłasza potrzebę pomocy dzieciom w rozwoju zainteresowań. Są to zainteresowania językowe, sportowe, plastyczne, muzyczne, taneczne, techniczne i inne. W rodzinach wielodzietnych, w których jest troje lub więcej dzieci, rodziców/opiekunów nie stać na opłacenie dodatkowych zajęć dla dzieci, dlatego wiele z nich nigdy nie spełni swoich marzeń.
W każdym dziecku drzemią liczne predyspozycje i talenty, które bez pomocy finansowej nigdy nie ujrzą światła dziennego, dlatego konieczne jest wsparcie, aby właśnie te dzieci mogły rozwinąć skrzydła. Środki pomocy społecznej nie mogą być przeznaczane na takie cele, dlatego też Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu poszukuje sponsorów, ludzi wielkiego serca i dobrej woli, którzy sfinansują zajęcia rozwijające zdolności i zainteresowania dzieci z rodzin wielodzietnych uczestniczących w Programie „dwa plus trzy i jeszcze więcej".

 

Jeżeli chcesz pomóc:

  • określoną kwotę możesz wpłacić bezpośrednio na konto organizatora zajęć, w tym celu niezbędny jest kontakt z koordynatorem Programu Pomocy dla Rodzin Wielodzietnych „dwa plus trzy i jeszcze więcej" pod nr telefonu +48 71 782 35 95, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .


Każda pomoc jest bezcenna! Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby pomóc dzieciom z Rodzin Plus rozwinąć ich zainteresowania, do wzięcia udziału w naszej akcji.

 

Pomoc uzyskali:

  • Franek znalazł sponsora, który spełni jego marzenia. W imieniu Franka i organizatorów akcji składamy podziękowanie Telefonii Dialog, która ufundowała laptopa i sfinansowała roczne, indywidualne zajęcia szachowe Franka.
  • Leszek znalazł już sponsora, który spełni jego marzenia finansując kurs żeglarski. W imieniu Leszka i organizatorów akcji składamy podziękowania dla sponsora, który chce zachować anonimowość.
  • Dominika znalazła już sponsora, który spełni jej marzenia opłacając naukę języka angielskiego. W imieniu Dominiki i organizatorów akcji składamy podziękowania dla sponsora, który pragnie zachować anonimowość.
  • Kasia znalazła już sponsora, który spełni jej marzenia finansując zajęcia taneczne. W imieniu Kasi i organizatorów akcji składamy podziękowania dla sponsora, który pragnie zachować anonimowość.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.