logo BIP

PODSTAWOWE INFORMACJE

W SPRAWACH PILNYCH
OCZEKUJEMY NA PAŃSTWA TELEFONY
OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU
OD GODZINY 7.30 DO 19:00.
Kontakt: tel. 71 78 22 300 do 03

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
53-611 Wrocław, ul. Strzegomska 6
tel: 71 78 22 300 do 03
fax: 71 78 22 405
e-mail: sekretariat@mops.wroclaw.pl

 

 Kasy

Kasy przy ul. Strzegomskiej 6

są czynne od poniedziałku do piątku

od godziny 10:00 do 14:00.

W ostatni dzień miesiąca

kasy są czynne od godziny 10:00 do 12:00.

 

 Infolinia

tel. 71 78 22 322

 

 Świadczenia rodzinne i alimentacyjne

tel. 71 79 99 274

 

Dodatki Mieszkaniowe

tel. 71 78 22 346

tel. 71 78 22 348

 

Karta Rodzina Plus

i Karta Dużej Rodziny

tel.  71 78 23 595

tel.  71 78 23 594

ul. Namysłowska 8 (Centrum Biznesu GRAFIT)

Biuro Obsługi Klienta, parter.

W okresie pandemii
biura przyjmują
od poniedziałku do piątku
od godziny 8.00 do 15.00. 

 

Powiatowy Zespół ds.

ORZEKANIA O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI             

tel. 71 78 22 360

tel. 71 78 22 362

tel. 71 78 22 363

e-mail: zon@mops.wroclaw.pl

pl. Solidarności 1/3/5 - III piętro, pokój 316

Przyjmujemy klientów
od poniedziałku do piątku
od godziny 8:00 do 15:00.

Więcej informacji na temat orzecznictwa o niepełnosprawności w linku poniżej:

KLIKNIJ TUTAJ

 

 

Wyszukaj

Tłusty czwartek w tym roku, jak i początek marca rozpoczął się „Na Ciepłej” bardzo muzycznie, a była to prawdziwa uczta dla najbardziej wybrednych koneserów! Mieliśmy zaszczyt gościć wspaniałych artystów, często pojawiających się na prestiżowych salach koncertowych w Europie i na świecie, laureatów wielu nagród o zasięgu krajowym oraz międzynarodowym, a jednocześnie (a może przede wszystkim) ludzi o pięknych sercach, skromnych i dzielących się z innymi swoimi pasjami i niezwykłym talentem.

Pierwszego marca w formie koncertu kameralnego zagrali dla nas Ola Popiołek i Jakub Walicki - duet doskonale zgrany zarówno w muzyce, jak i w życiu. Propagują dość mało znaną i niedocenianą gałąź kameralistyki opierającą się na utworach napisanych na fortepian i gitarę. Rozpoczęli inicjatywę “Podziel się muzyką klasyczną” (“Share classical”), której ideą jest dostarczać muzykę klasyczną do kręgów społecznych wyłączonych z życia kulturalnego z różnych powodów - wieku, choroby, braku wystarczających środków finansowych. Poprzez bardzo zróżnicowany program udało się im zabrać słuchaczy w muzyczną podróż dookoła świata.

Nie był to jednak koniec muzycznego ucztowania, gdyż w tym samym dniu wystąpił zaprzyjaźniony już z ośrodkiem kompozytor Michał Ziółkowski. Artysta skromny, o niezwykłej wrażliwości, mający na swoim koncie szereg nagród jakie zdobył w Kraju i za granicą, autor opery, utworów symfonicznych i kameralnych, którego twórczość można usłyszeć niejednokrotnie we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki, a także w różnych ośrodkach kulturalnych za granicą, wykonywaną przez uznane zespoły i orkiestry. Michał zagrał dla seniorów własne kompozycje oraz improwizował na pianinie, skłaniając swoją muzyką do refleksji, a momentami do głębokiego wzruszenia.

Po weekendowym odpoczynku od muzycznych emocji, już w poniedziałek dla podopiecznych czekała kolejna niespodzianka ze wspaniałymi muzykami w roli głównej. W związku z imieninami Pana Kazia, który często sam dzieli się swoim pianistycznym talentem w DDP przy okazji wszelkich uroczystości, jego syn przygotował piękny prezent dla Taty. Maciej Kieres, wyśmienity pianista, kompozytor, aranżer, doświadczony reżyser, dokumentalista filmowy, współpracujący z TVP Wrocław, dziennikarz radiowy i telewizyjny, autor i realizator widowisk muzycznych realizowanych dla Telewizji Polskiej, przygotował przepiękny koncert poświęcony twórczości Anny Jantar i Violetty Villas, której był wieloletnim akompaniatorem. Oczywiście, nie mogło by zabraknąć przy takim repertuarze odpowiedniej wokalistki. Zaśpiewała Anna Żebrowska, czarująca, pełna uroku i klasy kobieta, również śpiewająca w zespole z Violettą Villas, jak i wieloma innymi zasłużonymi artystami, mająca na koncie mnóstwo nagród i wyróżnień, a przede wszystkim obdarzona niezwykłym głosem i urodą zaskakująco podobną do Anny Jantar. Okraszony anegdotami z życia wspomnianych piosenkarek koncert oczarował bez reszty słuchaczy i urzekł autentycznością wykonania, które oddawało w najdokładniejszy sposób charakter oryginałów, zarówno pod kątem muzycznym, jak i scenicznym.

Wierzymy, że Dom „na Ciepłej” zyskał nowych wyjątkowych przyjaciół, którzy niejednokrotnie jeszcze nas odwiedzą, a za te ostatnie spotkania dziękujemy najpiękniej, jak umiemy, bo był to czas bardzo wyjątkowy. Ola Popiołek ujęła w pięknych słowach ideę koncertów na tak wysokim poziomie: „Wierzymy, że na piękno, które niesie ze sobą muzyka wykonywana na żywo zasługuje każdy bez wyjątku. Ze wszystkich sił staramy się dostarczać radość płynącą z obcowania z żywym profesjonalnym wykonawstwem, nie zamykając się jedynie na wąski, wykwalifikowany krąg odbiorców. Każdy z nas jest melomanem - sądzimy - ale nie każdy jeszcze to w sobie odkrył”.

Tekst przygotował: Szymon Chrobak

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij