logo BIP

MOPS informacja

W OKRESIE PANDEMII NA PAŃSTWA TELEFONY W SEKRETARIACIE

OCZEKUJEMY DO GODZINY 19:00. (PN.-PT.)

Kontakt: tel. (071) 78-22-300 do 03

Sekretariat Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej
53-611 Wrocław ul. Strzegomska 6
Kontakt: tel. (071) 78-22-300 do 03
fax (071) 78-22-405
e-mail: sekretariat@mops.wroclaw.pl

Kasy przy ul.Strzegomskiej 6 czynne od pn.do pt.

w godzinach 10:00 - 14:00 

Uwaga! za wyjątkiem ostatniego dnia miesiąca -

kasy czynne od 10:00-12:00

ŚWIADCZENIA RODZINNE

  tel. 71 782 23 22

500+ oraz 300 +

   tel. 71 799 92 74

   tel. 501-928-501

   tel. 71 782 23 26 (wypłata)

DODATKI MIESZKANIOWE

    tel. 71 782 23 46

    tel. 71 782 23 48

KARTA RODZINA PLUS i
KARTA DUŻEJ RODZINY

    tel.  (71) 78 23 595

    tel.  (71) 78 23 594

   ul. Strzegomska 6, pokój 26
 Obsługa klientów w okresie pandemii:

Przyjmujemy klientów od poniedziałku

do piątku od godziny 8.00 do 15.00. !

 

 POWIATOWY ZESPÓŁ DS. ORZEKANIA  NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI                   

Pl. Solidarności 1/3/5  - III piętro

53-661 Wrocław

Obsługa klientów pokój nr 316

Wyszukaj

System znaczników TOTUPOINT informuje osoby niewidome i słabo widzące, które do tej pory miały problemy z poruszaniem się po mieście, o tym, jak mogą przemieszczać się w przestrzeni publicznej. Znaczniki umieszczone są na budynku i oczywiście w jego wnętrzu. Od drzwi do drzwi.

Zależy Nam na ułatwieniu dostępu osobom z niepełnosprawnością wzroku dlatego MOPS Wrocław zastosował nowoczesne elektroniczne rozwiązanie, które skutecznie wspiera osoby z niepełnosprawnością.

To było ważne spotkanie na temat znaczników z systemem Totupoint i jego twórcą Janem Szusterem. Powiedzieliśmy o tym jak krok po kroku zainstalować aplikację Totupoint na smartfonach czy tabletach oraz jak z niej korzystać.


 

Częścią systemu jest aplikacja. Jest ona do pobrania za darmo na stronie internetowej www.totupoint.pl. Aplikacja obsługuje systemy androida oraz iOS - także wszystkie telefony komórkowe.

Strona Startowa udostępniona przez MOPS Wrocław - link:
http://www.totupoint.pl/strona.php?nazwa=start

Korzystanie z systemu nie wymaga połączenia z siecią Internet.

System ten może być rozbudowany o dowolne informacje. Jeżeli znacznik umieścimy nad tablicą informacyjną, to niewidomy powinien dojść do tej tablicy i osiągnąć dostęp do komunikatów i ogłoszeń oraz odsłuchać je. Aby zindywidualizować odbiór osoba niewidoma może skorzystać ze słuchawek w telefonie podczas odsłuchiwania informacji.

Znakowanie przestrzeni publicznej znacznikami TOTUPOINT jest łatwe i ekonomiczne a jednocześnie maksymalnie niezawodne i funkcjonalne. Zastosowanie najnowocześniejszej technologii bezprzewodowej komunikacji krótkiego zasięgu sprawiło, że system znaczników TOTUPOINT to najlepszy sposób rozpowszechniania informacji miejscowej, turystycznej, komercyjnej itp. Jednocześnie sprawia, że publiczna przestrzeń staje się bardziej bezpieczna dla osób z niepełnosprawnościami, szczególnie z dysfunkcją narządu wzroku. Wszystkie rozsyłane przez system informacje są dostępne również dla tej grupy użytkowników co jest wynikiem dążenia do eliminacji barier dostępności.

Więcej:

System opiera się na infrastrukturze zbudowanej ze znaczników elektronicznych oraz personalnych urządzeniach mobilnych, jakimi mogą być nowoczesne smartfony lub tablety. Dostępność dla osób niepełnosprawnych wzrokowo, o której wspomniano, bazuje na fakcie, że te urządzenia mobilne są ze swej natury udźwiękowione, a zatem dostępne bezwzrokowo. Dodatkowo, dla tej grupy użytkowników opracowany został moduł przeznaczony do instalacji na uchwycie białej laski. Mechanizmy wibracyjne ułatwiają obsługę systemu osobom posiadającym problemy ze słuchem.

Znaczniki to urządzenia elektroniczne, wykonane w postaci niewielkich modułów i przeznaczone do rozmieszczania zarówno ma zewnątrz jak i wewnątrz budynków. Posiadają autonomiczne źródło energii Zoptymalizowane do pracy przez okres nie krótszy niż 3 lata. Wysoka klasa szczelności oraz możliwość pracy w szerokim zakresie temperatur umożliwia umieszczenie znaczników w dowolnie wybranym miejscu niemal bez ograniczeń.

Podstawową rolą znaczników jest udostępnianie zapisanej w nich informacji. Dodatkowo jednak mogą być wyposażone w czujniki różnego rodzaju (np. termometr, akcelerometr, higrometr, detektory niebezpiecznych gazów itd.) lub w układy sygnalizacyjno-alarmowe w przypadku realizowania przez nie funkcji ostrzegawczych. Instalacja i eksploatacja znaczników będzie zatem niezwykle prosta, co służyć ma rozwojowi i upowszechnianiu systemu – jest to istotny element naszej koncepcji. Znaczniki nie będą posiadały żadnych złącz dla interfejsów zewnętrznych gdyż komunikować się będą poprzez interfejs radiowy - nowoczesny interfejs BLE (Bluetooth Low Energy), aktualnie szeroko wprowadzany głównie w urządzeniach mobilnych. Opracowania dostępne w Internecie przewidują, że szeroka ekspansja urządzeń wyposażonych w interfejs Bluetooth LE nastąpi w 2014 roku. Dotyczy to zarówno urządzeń mobilnych (smartfony, tablety) jak i szerokiej gamy urządzeń współpracujących z nimi – sensorów, elementów wykonawczych i innych. Projekt znaczników elektronicznych jaki pragniemy rozwijać w naszej ocenie właściwie wpisuje się w te prognozy.

Dziękujemy za obecność i wsparcie : TV Przystań oraz Fundacji " Promyk Słońca"  / Autorem zdjęć do galerii jest: Dorota Szadejko

 

 

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij