logo BIPLogo Facebook

Podstawowe informacje

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
53-611 Wrocław, ul. Strzegomska 6
e-mail: sekretariat@mops.wroclaw.pl
tel. 71 78 22 322
fax: 71 78 22 405

Godziny otwarcia

7.30 – 15.30
niektóre nasze biura mogą pracować
w zmienionych godzinach

Kasy

ul. Strzegomska 6
poniedziałek – piątek
10.00 – 14.00
w ostatni dzień miesiąca
10:00 – 12:00

Świadczenia rodzinne i alimentacyjne

tel. 71 79 99 274

Dodatki Mieszkaniowe

tel. 71 78 22 346
tel. 71 78 22 348

Karta Rodzina Plus
i Karta Dużej Rodziny

tel.  71 78 23 595
tel.  71 78 23 594
ul. Namysłowska 8
poniedziałek – środa i piątek
8.00 – 15.00
czwartek
8.00 – 16.30

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności

tel. 71 78 22 360
tel. 71 78 22 362
tel. 71 78 22 363
e-mail: zon@mops.wroclaw.pl
pl. Solidarności 1/3/5 - III piętro, pokój 316
poniedziałek – piątek
8.00 – 15.00

 

Wyszukaj

szkolenie pracownikow MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej współpracuje i wymienia się wiedzą z różnymi instytucjami i organizacjami, by informacje o formach pomocy były jak najlepiej dostępne.

Jesteśmy Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Oznacza to, że naszym zadaniem jest wspieranie mieszkańców w najtrudniejszej sytuacji. Pomagamy osobom z niepełnosprawnościami, w kryzysie bezdomności, z problemami finansowymi, zdrowotnymi czy rodzinnymi.

Ale nasze działania polegają nie tylko na bezpośrednim wspieraniu mieszkańców, ale także na zdobywaniu nowych umiejętności i dzieleniu się wiedzą z innymi instytucjami i organizacjami. Nasi pracownicy uczestniczą w licznych spotkaniach i współpracują z wieloma różnymi jednostkami w mieście, prowadzą krótkie szkolenia dla organizacji pozarządowych i instytucji oraz uczestnicząc w takich szkoleniach.

Tylko w ostatnim czasie nasi pracownicy uczestniczyli w spotkaniach ze Strażą Miejską, pracownikami Fundacji Katarynka i NON LICET oraz w spotkaniu w areszcie śledczym dzieląc się wiedzą o pomaganiu osobom w kryzysie bezdomności, z niepełnosprawnościami, dotkniętym przemocą w rodzinie i osadzonym z aresztach i zakładach karnych.

 O pomaganiu osobom w kryzysie bezdomności.

Od lat w okresie jesienno-zimowym prowadzimy ze Strażą Miejską wspólne patrole w zwyczajowych miejscach przebywania osób bezdomnych, dostarczamy posiłki, zachęcamy do skorzystania i informujemy o działających placówkach pomocowych.

W tym roku dodatkowo współpracujemy z Zespołem Patroli Rowerowych Straży Miejskiej, który już w październiku zainicjował akcję „Pomocna dłoń”, kierowaną właśnie do osób w kryzysie bezdomności. Nasi pracownicy wspólnie ze specjalistami z pogotowania ratunkowego szkolili strażników z pierwszej pomocy i wspierania osób bez dachu nad głową. Dzięki temu strażnicy z zespołu rowerowego już od października niosą pomoc osobom w kryzysie bezdomności, kontrolują ich miejsca przebywania, przekazują posiłki, ubrania, koce, informacje.

Przeciwdziałanie przemocy z Fundacją NON LICET

Z początkiem listopada br. na zaproszenie Fundacji NON LICET prowadziliśmy szkolenie dla wolontariuszy przygotowujących się do przeciwdziałania przemocy w ramach kursu "Przerwij to - szkoła Liderek i Liderów antyprzemocowych". Małgorzata Mocha, pracownica naszego ośrodka, opowiadała wolontariuszom jak w praktyce wygląda procedura Niebieskiej Karty oraz praca grup roboczych działających w ramach procedury.

 Spotkanie informacyjno-edukacyjne w Areszcie Śledczym

 Nasi pracownicy uczestniczyli także w spotkaniu informacyjno-edukacyjnym w areszcie śledczym, w czasie którego opisywali osobom osadzonym działania Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Pracownicy z Zespołu Terenowej Pracy Socjalnej nr 1 z ulicy Braniborskiej opowiadali o różnych formach pomocy finansowej w formie zasiłków stałych, okresowych i celowych, a także o możliwości skorzystania z pomocy psychologa czy prawnika ośrodka, gdy będzie taka potrzeba. Pracownicy socjalni odpowiadali także na pytania o kryteria dochodowe, lokale socjalne, a nawet świadczenie z innych instytucji czy świadczenia z ZUS. Poruszali także temat uzależnień i zakażeń. Osadzeni będą mogli zyskać pomoc po opuszczeniu aresztu, ale warto, by wiedzę mieli już teraz.

 Spotkanie z Katarynką

W zeszłym tygodniu odbyło się jeszcze jedno spotkanie naszych pracowników z przedstawicielami zewnętrznej organizacji. Tym razem to przedstawiciele Fundacji Katarynka byli edukatorami, a nasi pracownicy uczyli się. Katarynka przeprowadziła dla nas szkolenie z pracy z osobami z niepełnosprawnością wzroku i słuchu. Uczestnicy mieli okazję poznać perspektywę osób niewidomych dzięki maseczkom i białym laskom.

 

 

 

 

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij