logo BIPLogo Facebook

Podstawowe informacje

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
53-611 Wrocław, ul. Strzegomska 6
e-mail: sekretariat@mops.wroclaw.pl
tel. 71 78 22 322
fax: 71 78 22 405

Godziny otwarcia

7.30 – 15.30
niektóre nasze biura mogą pracować
w zmienionych godzinach

Kasy

ul. Strzegomska 6
poniedziałek – piątek
10.00 – 14.00
w ostatni dzień miesiąca
10:00 – 12:00

Świadczenia rodzinne i alimentacyjne

tel. 71 79 99 274

Dodatki Mieszkaniowe

tel. 71 78 22 346
tel. 71 78 22 348

Karta Rodzina Plus
i Karta Dużej Rodziny

tel.  71 78 23 595
tel.  71 78 23 594
ul. Namysłowska 8
poniedziałek – środa i piątek
8.00 – 15.00
czwartek
8.00 – 16.30

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności

tel. 71 78 22 360
tel. 71 78 22 362
tel. 71 78 22 363
e-mail: zon@mops.wroclaw.pl
pl. Solidarności 1/3/5 - III piętro, pokój 316
poniedziałek – piątek
8.00 – 15.00

 

Wyszukaj

logo projekt Kompas

3 grudnia, wraz z uczestnikami dwóch Programów Aktywności Społecznej, przeprowadziliśmy ostatnie w tym roku Inicjatywy Społeczne.

Czym są Inicjatywy Społeczne? To zorganizowane, oddolne działania przeprowadzane na rzecz mieszkańców Wrocławia i z ich udziałem. Inicjatywy budują i wzmacniają wspólnotę mieszkańców danego obszaru, np. osiedla, poprzez wspólne działanie dla dobra całej społeczności. Efekty Inicjatyw są trwałe, mieszkańcy będą mogli korzystać z nich przez długi czas.

Uczestnicy projektu „KomPAS” przeprowadzają Inicjatywy Społeczne w ramach Treningu Rozwoju Kompetencji Społecznych.

Program Aktywności Społecznej na Ołbinie (ZTPS 3)

Grupa uczestników Programu Aktywności Społecznej na Ołbinie, w ramach Inicjatywy Społecznej, opracowała i wydała fotoksiążkę pt. „Ołbin z różnej perspektywy”.

Książka przybliża czytelnikowi historię Ołbina, ale przede wszystkim koncentruje się na czasach obecnych i jego ludzkich sprawach. Trzon stanowią wspomnienia wieloletnich mieszkańców osiedla, ich refleksje nt. swojej „małej ojczyzny” oraz życia w tym miejscu. Równie ciekawe są wypowiedzi przedstawicieli podmiotów, które działają na rzecz osiedla w ramach „Partnerstwa dla Ołbina”. Dzielą się oni swoimi przemyśleniami, jak ważne jest wspólne działanie, o ile więcej można zrobić razem, niż osobno. Publikację ilustrują liczne fotografie.

Prace nad fotoksiążką przebiegały w listopadzie, a 3 grudnia przeprowadziliśmy jej promocję, połączoną z innymi wydarzeniami lokalnymi.

W tym dniu, wspólnie z partnerami lokalnymi, zainicjowaliśmy powstanie na osiedlu „Klubu spotkań”. Klub będzie miejscem spotkań i integracji społeczności lokalnej. Swoją ofertę skieruje szczególnie do osób żyjących na co dzień w poczuciu samotności.

Wraz z przybyłymi na spotkanie gośćmi wykorzystaliśmy przedświąteczny klimat i wykonaliśmy najdłuższy na świecie ołbiński „Łańcuch pokoleń”. Podczas prac prym wiedli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 107. Okazały, wielokolorowy łańcuch ozdobił finalnie ołbińską choinkę.

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć ze spotkania promocyjnego oraz naszej fotoksiążki.

Program Aktywności Społecznej w Pensjonacie dla Osób Starszych (ZTPS 6)

3 grudnia uroczyście otworzyliśmy „Pokój Spotkań” dla społeczności Ośrodka Adaptacyjno-Opiekuńczego „Pensjonat dla Osób Starszych” przy ul. Kamieńskiego 190.

Pomysł utworzenia miejsca spotkań w Pensjonacie powstał podczas rozmów z uczestnikami projektu „KomPAS” o marzeniach. Marzeniem wielu pensjonariuszy okazało się kameralne miejsce, w którym seniorzy mogliby ciekawie spędzić czas: poczytać książkę, zagrać w grę planszową, porozmawiać, nawiązać i pogłębić przyjaźnie. Takiej przestrzeni w budynku Pensjonatu bardzo im brakowało.

Marzenie się spełniło! Pomieszczenie pełniące dotychczas rolę magazynku zamieniło się w piękny, przytulny pokój, gotowy przyjąć w swych progach gości. Pokój wypełniły urocze meble i bibeloty odnowione własnoręcznie przez uczestników projektu w ramach treningów rozwoju kompetencji społecznych. Ściany ozdobiły kolorowe fotografie uczestników w strojach dawnych, wykonane podczas wrześniowej parady.

Stworzenie pokoju było ogromnym wyzwaniem dla wszystkich. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczestników projektu „KomPAS” – pensjonariuszy, pracowników Zespołu Terenowej Pracy Socjalnej nr 6 MOPS oraz Ośrodka Adaptacyjno-Opiekuńczego „Pensjonat dla Osób Starszych”, powstało miejsce „z duszą”, które przynosi radość wielu seniorom.

Okazją do podziękowania wszystkim za okazaną empatię, życzliwość i pomoc w spełnieniu marzenia seniorów było spotkanie podczas uroczystego otwarcia Pokoju. Mili goście, sprawiliście Nam ogromną radość Waszą obecnością w tak ważnym dniu.

 

 

Więcej o projekcie „KomPAS”

Programy Aktywności Społecznej

 

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij