logo BIP

Podstawowe informacje

W sprawach pilnych oczekujemy na Państwa telefony
od poniedziałku do piątku
od godziny 7:30 do 19:00
tel. 71 78 22 300 do 03

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
53-611 Wrocław, ul. Strzegomska 6
tel: 71 78 22 300 do 03
fax: 71 78 22 405
e-mail: sekretariat@mops.wroclaw.pl

Kasy

Kasy przy ul. Strzegomskiej 6

są czynne od poniedziałku do piątku

od godziny 10:00 do 14:00.

W ostatni dzień miesiąca

kasy są czynne od godziny 10:00 do 12:00.

Infolinia

tel. 71 78 22 322

Świadczenia rodzinne i alimentacyjne

tel. 71 79 99 274

Dodatki Mieszkaniowe

tel. 71 78 22 346

tel. 71 78 22 348

Karta Rodzina Plus
i Karta Dużej Rodziny

tel.  71 78 23 595

tel.  71 78 23 594

ul. Namysłowska 8 (Centrum Biznesu GRAFIT)

Biuro Obsługi Klienta, parter.

W okresie pandemii
biura przyjmują
od poniedziałku do piątku
od godziny 8.00 do 15.00.

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności

tel. 71 78 22 360

tel. 71 78 22 362

tel. 71 78 22 363

e-mail: zon@mops.wroclaw.pl

pl. Solidarności 1/3/5 - III piętro, pokój 316

Przyjmujemy klientów
od poniedziałku do piątku
od godziny 8:00 do 15:00.

Więcej informacji na temat orzecznictwa o niepełnosprawności na podstronie Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności

Wyszukaj

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu uczestniczył w obchodach „Dnia Odry-2022”, „Sąsiedzkiej kolacji na Tarnogaju” czy „Dniu Godności Osób z Niepełnosprawnościami”. A już teraz zaprasza Państwa na moc atrakcji w ramach święta osiedla Plac Grunwaldzki.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z Inicjatywą „Nasz Grunwald” zaprasza na drugą edycję sąsiedzkiego świętowania na osiedlu Plac Grunwaldzki. Tym razem wraz z nowymi mieszkankami i mieszkańcami z Ukrainy. Tegorocznej edycji wydarzenia (18 maja–4 czerwca) towarzyszą mosty – zarówno w znaczeniu dosłownym, stanowiące „bramy” osiedla, jak i metaforycznym, jako łącznik pomiędzy kulturami i tradycjami lokalnej wspólnoty. W programie m.in. warsztaty, wymiana książek i ubrań oraz piknikowanie. Z okazji święta osiedla powrócą też kultowe rurki z kremem – dawny symbol tej części Wrocławia. Szczegóły znajdziecie Państwo na plakacie poniżej.

Plac Grunwaldzki - plakat

Za nami ”Sąsiedzka kolacja na Tarnogaju” podczas, której mieszkańcy osiedla Tarnogaj zasiedli do wspólnego stołu. Pogoda i dobra atmosfera dopisały. Gości podjęli mieszkańcy Schroniska św. Brata Alberta, którzy upiekli pyszny sernik, przygotowali grilla i zajęli się oprawą techniczną. Atrakcje zapewnili organizatorzy: Wrocławska Fundacja Filmowa i Profit Development oraz Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej, Centrum Aktywności Tarnogaj, Stowarzyszenie Przyjazny Tarnogaj, Zarząd i Rada Osiedla Tarnogaj. Dzięki zajęciom z zumby, warsztatom z cyjanotypii oraz ciekawej prelekcji poświęconej drzewom, każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Na zakończenie  odbył się pokaz filmowy „Albert Cinema” w reż. Agnieszki Zwiefki  przygotowany przez  grupę filmowców - amatorów, działających z inicjatywy kierownika Schroniska im. Brata Alberta we Wrocławiu.

Dolnośląski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnościami także spędziliśmy razem. Wspólnie mogliśmy zamanifestować solidarność z nimi. 

Przy namiotach zaprezentowano warsztaty wyrobu biżuterii czy witrażu oraz  symulacje niepełnosprawności, gry dla dzieci, wystawy fotografii. Nie zabrakło dobrego jedzenia, a dla kochających sport była możliwość zapisania się na mecz piłki nożnej Śląska Wrocław. Do tego mieliśmy przyjemność obejrzeć występy dzieci, solistów Opery Wrocławskiej oraz pojawili się artyści z niepełnosprawnościami wraz z opiekunami, którzy zaprezentowali formy teatralne. W naszym specjalnie przygotowanym na ten czas stoisku mogliście Państwo zapytać o wszystko co oferuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu dla mieszkańców i ich rodzin.

Spotkaliśmy się także z Wami podczas Dnia Odry, który odbył się na bulwarze Dunikowskiego oraz na skwerku św. Damiana de Vesteura w sercu Szczepina. W tym wyjątkowym czasie mogliśmy porozmawiać o rodzicielstwie zastępczym. Odpowiedzieliśmy  na pytania i wątpliwości związane z zostaniem rodziną zastępczą. Opowiedzieliśmy kto może zostać taką rodziną, jakie są wymagania, ale też korzyści. Dla najmłodszych przygotowaliśmy kolorowanki, krzyżówki i labirynt oraz słodki poczęstunek.

Piecza zastępcza to forma opieki nad dzieckiem pozbawionym opieki rodziców biologicznych. Jeżeli dobro dziecka jest zagrożone, sąd opiekuńczy umieści dziecko w pieczy zastępczej. Umieszczenie dziecka w pieczy zastępczej powinno nastąpić po wyczerpaniu wszystkich form pomocy rodzicom dziecka.

Dziękujemy,  że byliście z nami. Do zobaczenia wkrótce.

 

 

 

 

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij