logo BIPLogo Facebook

Podstawowe informacje

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
53-611 Wrocław, ul. Strzegomska 6
e-mail: sekretariat@mops.wroclaw.pl
tel. 71 78 22 322
fax: 71 78 22 405

Godziny otwarcia

7.30 – 15.30
niektóre nasze biura mogą pracować
w zmienionych godzinach

Kasy

ul. Strzegomska 6
poniedziałek – piątek
10.00 – 14.00
w ostatni dzień miesiąca
10:00 – 12:00

Świadczenia rodzinne i alimentacyjne

tel. 71 79 99 274

Dodatki Mieszkaniowe

tel. 71 78 22 346
tel. 71 78 22 348

Karta Rodzina Plus
i Karta Dużej Rodziny

tel.  71 78 23 595
tel.  71 78 23 594
ul. Namysłowska 8
poniedziałek – środa i piątek
8.00 – 15.00
czwartek
8.00 – 16.30

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności

tel. 71 78 22 360
tel. 71 78 22 362
tel. 71 78 22 363
e-mail: zon@mops.wroclaw.pl
pl. Solidarności 1/3/5 - III piętro, pokój 316
poniedziałek – piątek
8.00 – 15.00

 

Wyszukaj

Przeciwdziałają wykluczeniu społecznemu osób bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo oraz przygotowują je do aktywnego uczestnictwa w życiu zawodowym. Pomoc udzielają osobom indywidualnym oraz ich rodzinom. W Klubie Integracji Społecznej już z początkiem listopada br., dzieje się bardzo dużo.

 Zapraszamy  do obejrzenia zdjęć z zajęć i spotkań integracyjnych przygotowywanych przez zespół Klubu Integracji Społecznej;

Powyżej prezentujemy fotorelację miedzy innymi z wyjścia edukacyjnego, podczas którego pracownicy KIS wspólnie z uczestnikami wybrali na mapie Wrocławia miejsca, które następnie sami odwiedzili. Zawitali do  Centrum Historii Zajezdnia, gdzie wraz z przewodnik zwiedzili cudowną wystawę „Wrocław 1945-2016”, dzięki której mogli się zapoznać się powojennymi losami miasta.

Udało im się również zamienić w prawdziwych artystów i niczym słynny Leonardo da Vinci , tworzyli dzieła sztuki, godne wielkich twórców. Wszystko dzięki osobie Pani Agaty Łoś z Klubu Gniazdko. W ramach tej inicjatywy zorganizowano akcję malowania i zdobienia kubków czy tworzenia kolaży z wybranych zdjęć z gazet.

Ponadto odbyły się dwa warsztaty. Rękodzieła również z  prowadzącą Agatą Łoś podczas s, których uczestnicy zajęć poznali technikę tworzenia roślinnych odlewów w glinie i gipsie oraz warsztat rozwoju osobistego poprowadzony przez psycholog Małgorzatę Strojny. Był  czas do stworzenia uczestnikom przestrzeń, w której mogli się integrować  oraz zdobyć potrzebną wiedzę z postaw komunikacji.

Trener Dominika prowadziła zajęcia terapii ruchem w klubowej siłowni KIS. Na co dzień przygotowuje indywidualne treningi personalne dla uczestników i udowadnia, że sport to zdrowie. Doświadczona krawcowa Ewelina zapoznała wszystkich chętnych z podstawami krawiectwa i podstawami szycia na maszynie.  Dominiki - master chef pierwszej edycji KIS, sprawił, że gotowanie stało się dla uczestników nawet „na chwilę” pasją.

Więcej: 

Klub  dla  uczestników dostępny jest w budynku przy ul. Skoczylasa 8 we Wrocławiu. Tu funkcjonuje. KIS zlokalizowany jest na parterze i poddaszu, wyposażony w sale wielofunkcyjne i szkoleniowe.

Klub Integracji Społecznej we Wrocławiu powstał, po to aby pomagać tym, którzy stracili nadzieję na „lepsze jutro”, wiarę w samych siebie i nie są w stanie wyrwać się z sytuacji w jakiej się znaleźli.

Jeśli macie Państwo jakiekolwiek pytania do pracowników KIS można do nich napisać na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 Uczestnictwo w zajęciach Klubu to:

  • możliwość powrotu na rynek pracy
  • szansa na rozwój osobisty
  • odbudowanie poczucia własnej wartości
  • odzyskanie godności i wiary w siebie, w drugiego człowieka, w lepsze jutro

To nic innego jak praca w grupie, nauczenie się, że każdy ma swoje miejsce, swoje zadania do wykonania, a wszystko w warunkach przyjaznej atmosfery, szacunku, zrozumienia i akceptacji drugiego człowieka z jego mocnymi jak i słabymi stronami.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij