logo BIPLogo Facebook

Podstawowe informacje

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
53-611 Wrocław, ul. Strzegomska 6
e-mail: sekretariat@mops.wroclaw.pl
tel. 71 78 22 322
fax: 71 78 22 405

Godziny otwarcia

7.30 – 15.30
niektóre nasze biura mogą pracować
w zmienionych godzinach

Kasy

ul. Strzegomska 6
poniedziałek – piątek
10.00 – 14.00
w ostatni dzień miesiąca
10:00 – 12:00

Świadczenia rodzinne i alimentacyjne

tel. 71 79 99 274

Dodatki Mieszkaniowe

tel. 71 78 22 346
tel. 71 78 22 348

Karta Rodzina Plus
i Karta Dużej Rodziny

tel.  71 78 23 595
tel.  71 78 23 594
ul. Namysłowska 8
poniedziałek – środa i piątek
8.00 – 15.00
czwartek
8.00 – 16.30

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności

tel. 71 78 22 360
tel. 71 78 22 362
tel. 71 78 22 363
e-mail: zon@mops.wroclaw.pl
pl. Solidarności 1/3/5 - III piętro, pokój 316
poniedziałek – piątek
8.00 – 15.00

 

Wyszukaj

21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Pracy Socjalnej (zawsze obchodzony jest w trzeci wtorek marca). Z tej okazji nasi pracownicy wzięli udział w spotkaniach i konferencjach.

Światowy Dzień Pracy Socjalnej jest okazją do mówienia o tym, czym jest praca socjalna. Jego celem jest docenienie pracowników socjalnych i szeroko rozumianej pomocy społecznej oraz promowanie wartości, na których opiera się praca socjalna, w tym poszanowanie godności drugiego człowieka.

O pracy socjalnej opowiadają nasi pracownicy:

c

Spotkanie w Starym Ratuszu

W czwartek 23 marca Jacek Sutryk - prezydent Wrocławia spotkał się z najstarszymi stażem pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Miejskiego Centrum Usług Socjalnych.

W czasie spotkania wyróżnienia otrzymali pracownicy z najdłuższym stażem (30 lat i więcej), zatrudnieni w naszym ośrodku i w MCUS, które prowadzi Domy Pomocy Społecznej i Dzienne Domy Pomocy. Są to zarówno pracownicy socjalni, ale również inni pracownicy pomocy społecznej, którzy ich wspierają w niesieniu pomocy - pracownicy administracyjni,  techniczni, pielęgniarki i salowe… Zgromadzeni, najbardziej doświadczeni pracownicy obu jednostek, którzy większą część swojego życia poświęcili innym, usłyszeli słowa podziękowań od dyrektorów obu instytucji, a z rąk prezydenta Wrocławia otrzymali listy z podziękowaniami.

Spotkanie w Cafe Równik

W kawiarni Cafe Równik było smacznie i kolorowo. 21 marca swoje siły połączyli podopieczni MOPS i beneficjenci projektu KomPAS, podopieczni Cafe Równik (są to osoby z zespołem Downa, które również wtedy obchodziły swój dzień), Stowarzyszenia Twórców i Zwolenników Psychostymulacji, pracownicy socjalni i opiekunowie. Nasi pracownicy wspólnie z pozostałymi uczestnikami przygotowali kolorowe kanapki, słodkie rogaliki z konfiturami oraz zapakowali je i zanieśli do lodówek społecznych na Nadodrzu i Starym Mieście.

Za udaną współpracę dziękujemy Cafe Równik, Stowarzyszeniu Twórców i Zwolenników Psychostymulacji, Stowarzyszeniu Poranek (za przekazanie produktów żywnościowych) i piekarni Złoto Nadodrza" za przekazanie chleba.

Zapraszamy do galerii z rogalikami, balonikami i kanapkami

 

Konferencja „Poszanowanie różnorodności przez wspólne działania społeczne” z okazji Światowego Dnia Pracy Socjalnej

Także we wtorek, 21 marca w siedzibie naszego Centrum Pracy Socjalnej i Rodziny odbyło się spotkanie prowadzone metodą Open Space – Otwartej Przestrzeni.

Open Space jest procesem samoorganizacji grupy – sami uczestnicy tworzą program i jego zawartość dopiero w trakcie trwania konferencji. Tematem przewodnim, wokół którego organizowano rozważania była praca socjalna. W trakcie spotkania poruszono 14 problemów dotyczących pracy socjalnej – oznacza to, że członkowie konferencji uczestniczyli w 14 grupach problemowych. Uczestnicy wypracowali, wykorzystując  swoje doświadczenie i obserwacje w pracy, rekomendacje do dalszych rozważań dotyczących prowadzenia pracy socjalnej. Oprócz pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w konferencji uczestniczyli również studenci z Koła Naukowego Studentów Pracy Socjalnej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Zdjęcia ze spotkania

Spotkanie w Zespole Terenowej Pracy Socjalnej nr 5

Zespół Terenowej Pracy Socjalnej nr 5 wspólnie świętował Światowy Dzień Pracy Socjalnej. Pracownicy w sposób szczególny chcieli wzajemnie docenić naszą działalność na rzecz drugiego człowieka, często doświadczającego kryzysu. Wydarzenie miało miejsce w Centrum Aktywności Lokalnej na Przedmieściu Oławskim, z którym zespół aktywnie współpracuje. Spotkanie rozpoczęło  się prezentacją o bliskiej i dotykającej nas tematyce jakim jest wypalenie i stres zawodowy, prowadzoną przez Marię Kaczmarek, psychologa z Uniwersytetu Wrocławskiego, występem artystyczno-tanecznym Teatru Tańca Boho pt.: "ETA cyKOBliczna"; podtytuł.: „Ona”.

Zdjęcia ze spotkania

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij