logo BIPLogo Facebook

Podstawowe informacje

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
53-611 Wrocław, ul. Strzegomska 6
e-mail: sekretariat@mops.wroclaw.pl
tel. 71 78 22 322
fax: 71 78 22 405

Godziny otwarcia

7.30 – 15.30
niektóre nasze biura mogą pracować
w zmienionych godzinach

Kasy

ul. Strzegomska 6
poniedziałek – piątek
10.00 – 14.00
w ostatni dzień miesiąca
10:00 – 12:00

Świadczenia rodzinne i alimentacyjne

tel. 71 79 99 274

Dodatki Mieszkaniowe

tel. 71 78 22 346
tel. 71 78 22 348

Karta Rodzina Plus
i Karta Dużej Rodziny

tel.  71 78 23 595
tel.  71 78 23 594
ul. Namysłowska 8
poniedziałek – środa i piątek
8.00 – 15.00
czwartek
8.00 – 16.30

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności

tel. 71 78 22 360
tel. 71 78 22 362
tel. 71 78 22 363
e-mail: zon@mops.wroclaw.pl
pl. Solidarności 1/3/5 - III piętro, pokój 316
poniedziałek – piątek
8.00 – 15.00

 

Wyszukaj

Plakat promujący charytatywny bieg rodzinny pod hasłem jesteś, więc jestem. Od góry napis charytatywny bieg rodzinny jesteś, więc jestem. Wymienieni organizatorzy: napis Kilometry pomocy i grafika czerwone serce, MOPS Wrocław rodzicielstwo zastępcze. Siepomaga Informacja pod zdjęciem chorego Michała dla którego zbierane są pieniądze. SMS 75365 Treść:0273136 Informację o biwgu5 km start o godz. 11 w Lasku Osobowickim 27 maja 2023 roku. Grafika dzieci z balonem i miejsce startu biegu z drogą i lasem w tle. Informację o programie biegu oraz w prawym dolnym rogu logo Fundacji EY dofinansowano ze środków Fundacji EY.

27 maja w Lasku Osobowickim odbędzie się bieg charytatywny, który jednocześnie promuje rodzicielstwo zastępcze oraz wspiera Michała – podopiecznego jednej z wrocławskich rodzin zastępczych. Bieg objęty jest patronatem Prezydenta Wrocławia.

Kilka dni przed Dniem Rodzicielstwa Zastępczego, który obchodzimy 30 maja, odbędzie się Charytatywny bieg rodzinny „Jesteś, więc jestem”- Kilometry Pomocy. Bieg organizuje Stowarzyszenie Kilometry Pomocy przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (Zespół Realizacji Zadań Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej) w ramach projektu „Dzień Rodzicielstwa Zastępczego – kampania społeczna” finansowego przez Fundację EY.

Bieg charytatywny

Bieg odbędzie się w sobotę 27 maja o godzinie 11.00 w Lasku Osobowickim przy ul. Witkowskiej we Wrocławiu. Na chętnych czeka pięciokilometrowa trasa, na którejodbędzie się bieg główny oraz nordic walking. Aby wziąć udział w biegu należy wypełnić formularz rejestracyjny oraz uiścić opłatę startową w wysokości min.45 zł (mile widziane wyższe wpłaty).

Na bieg można zapisać się przez stronę - Kliknij tutaj - oraz bezpośrednio przed biegiem, w biurze rejestracji w Lasku Osobowickim (zachęcamy do zapisów przez internet).
Poza biegiem głównym na uczestników będą czekać dodatkowe atrakcje, między innymi bieg dla dzieci, dmuchańce, bańki mydlane, malowanie twarzy, zabawy sportowe, grill i słodkości. To będzie wyjątkowa okazja na spędzenie aktywnej, pożytecznej i rodzinnej soboty.

 Strona wydarzenia na Facebook-u.

 O Michale, dla którego jest prowadzona zbiórka

Michał - chłopiec objęty opieką rodziny zastępczej. Chłopiec siedzi na kocu w parku - Michałek urodził się z chorobą Fibular Hemimelią. Nie ma kości strzałkowych w obu nóżkach, prawa stopa jest krótsza i niewykształcona.

Całość wpłat od uczestników biegu zostanie przeznaczona na potrzeby leczenia i rehabilitację Michała.  Michał to chłopiec objęty opieką rodziny zastępczej. Jego aktualni opiekunowie poznali go w przedszkolu, był kolegą ich biologicznego syna. Chłopiec często przebywał w ich domu ze względu na chorobę mamy. Gdy mama Michała zmarła okazało się, że schorowanym chłopcem nie ma się kto zaopiekować. Rodzina zdecydowała się zawalczyć o Michała. Od 2019 roku chłopiec jest pod opieką rodziny zastępczej. Ze względu na problemy zdrowotne chłopiec wymaga licznych operacji, rehabilitacji i wymiany ortez. Michałek urodził się z chorobą Fibular Hemimelią. Nie ma kości strzałkowych w obu nóżkach, prawa stopa jest krótsza i niewykształcona. Do tego cierpi na ektrodaktylię obu rąk – ma tylko po 3 palce. Na co dzień porusza się na specjalnych ortezach i mimo młodego wieku przeszedł już 10 operacji. Pojawiły się u niego również zaburzenia sensoryczne, problem z czytaniem, zapamiętywaniem długotrwałym i poważna wada wzroku.

Michał to prawdziwy wojownik, jest aktywny, uparty, uprawia sporty a dzięki wsparciu ma szansę na aktywne, samodzielne życie.

Historię Michałka można znaleźć na stronie zbiórki: siepomaga.pl

O rodzicielstwie zastępczym i Dniu Rodzicielstwa Zastępczego

30 maja obchodzimy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

24 maja 2006 r. Sejm w drodze uchwały ustanowił 30 maja Dniem Rodzicielstwa Zastępczego. W przyjętym dokumencie posłowie uznali potrzebę poprawy losu dzieci odrzuconych i osieroconych oraz działań na rzecz rozwoju i popularyzacji ruchu rodzicielstwa zastępczego w Rzeczypospolitej Polskiej. Piecza zastępcza to po prostu forma opieki nad dzieckiem pozbawionym opieki rodziców biologicznych. Umieszczenie dziecka w pieczy zastępczej powinno nastąpić po wyczerpaniu wszystkich innych form pomocy rodzinie. Decyzję o umieszczeniu dziecka w pieczy podejmuje sąd. Rodziny zastępcze wychowują i reprezentują dzieci, których rodzice nie chcą lub nie mogą się nimi zająć. 

Cały czas szukamy rodziców zastępczych. W tym celu powstała kampania „Jesteś, więc jestem”. Można o tym przeczytać więcej na naszej stronie: Piecza zastępcza MOPS
Promując rodzicielstwo tylko w ostatnim czasie spotkaliśmy się z wrocławianami na Dniach Odry, piknikach na Szczepinie i będziemy na nich czekać w czasie biegu.

Dwie osoby chłopiec objęty pieczą zastępczą z prawną opiekunką. Oboje uśmiechnięci. Siedzą blisko siebie na podłodze oparci o kanapę za nimi. Oboje mają także okulary. Patrzą na wprost w stronę obiektywu aparatu.Na kanapie leż ogromny pluszowy zielony kameleon. Jes

We Wrocławiu w rodzinnej pieczy zastępczej przebywa łącznie niemal 800 dzieci w ponad 600 rodzinach. Większość przebywa w 429 spokrewnionych rodzinach zastępczych. Pozostałe dzieci znalazły opiekę u rodzin niezawodowych, zawodowych oraz w rodzinnych domach dziecka. Ale na rodziców zastępczych nadal czeka niemal 400 dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych.

 

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij