logo BIPLogo Facebook

Podstawowe informacje

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
53-611 Wrocław, ul. Strzegomska 6
e-mail: sekretariat@mops.wroclaw.pl
tel. 71 78 22 322
fax: 71 78 22 405

Godziny otwarcia

7.30 – 15.30
niektóre nasze biura mogą pracować
w zmienionych godzinach

Kasy

ul. Strzegomska 6
poniedziałek – piątek
10.00 – 14.00
w ostatni dzień miesiąca
10:00 – 12:00

Świadczenia rodzinne i alimentacyjne

tel. 71 79 99 274

Dodatki Mieszkaniowe

tel. 71 78 22 346
tel. 71 78 22 348

Karta Rodzina Plus
i Karta Dużej Rodziny

tel.  71 78 23 595
tel.  71 78 23 594
ul. Namysłowska 8
poniedziałek – środa i piątek
8.00 – 15.00
czwartek
8.00 – 16.30

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności

tel. 71 78 22 360
tel. 71 78 22 362
tel. 71 78 22 363
e-mail: zon@mops.wroclaw.pl
pl. Solidarności 1/3/5 - III piętro, pokój 316
poniedziałek – piątek
8.00 – 15.00

 

Wyszukaj

obrazek wprowadzenia: napis kolorowymi literami Wrocław Bez Barier , poniżej zdjęcie przedstawiające figurkę - krasnala Bartłomieja Skrzyńskiego - zdjęcie znajduję się na żółto-czerowno-niebieskim tle, poniżej logo PFRON, MOPS we Wrocławiu, Wrocław - miasto spotkań, fundacji potrafię pomóc

„Wrocław bez Barier” to plebiscyt, w którym wyróżniane są działania na rzecz powszechnej dostępności i wyrównywania szans dla różnych grup społecznych.

Osoby, instytucje i firmy, które we Wrocławiu burzą bariery, na różne sposoby wspierając osoby z niepełnosprawnościami i ze szczególnymi potrzebami – poszukiwane! Rusza kolejna edycja Plebiscytu „Wrocław bez Barier” im. Bartłomieja Skrzyńskiego. Certyfikaty przyznane zostaną w sześciu kategoriach. Zgłoszenia mogą dotyczyć: instytucji publicznych i niepublicznych, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców, osób prowadzących działalność gospodarczą oraz osób fizycznych, których działania związane są z poprawą powszechnej dostępności miejsc, usług, wydarzeń i informacji oraz z wyrównywaniem szans dla różnych grup społecznych.

O plebiscycie

Plebiscyt „Wrocław bez Barier” ma na celu uhonorowanie inicjatyw, działań i przedsięwzięć, które przyczyniły się lub przyczyniają się do rozwoju systemu wsparcia osób z niepełnosprawnościami. Plebiscyt został ustanowiony przez środowisko osób z niepełnosprawnościami reprezentowane przez Wrocławski Sejmik Osób Niepełnosprawnych. Reaktywowany w 2010 roku, z inicjatywy rzecznika Prezydenta Wrocławia ds. Osób z niepełnosprawnością śp. Bartłomieja Skrzyńskiego. Prestiżowy dokument jest sygnowany przez Prezydenta Wrocławia – Jacka Sutryka. Plebiscyt organizowany jest w ramach zadania publicznego “Wrocław bez Barier” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pozostających w dyspozycji Gminy Wrocław, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu.

Kategorie konkursowe

Certyfikat „Wrocław bez Barier” promuje dobre postawy oraz działania podejmowane przez firmy, instytucje i osoby fizyczne na rzecz pełnej dostępności i integracji. Certyfikaty w sześciu kategoriach przyznaje kapituła, w której skład wchodzą przedstawiciele Urzędu Miasta, laureaci poprzednich edycji oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych. Kapituła plebiscytu wybiera laureatów w sześciu kategoriach:

 1. miejsce dostępne dla wszystkich,
 2. działania innowacyjne w zakresie powszechnej dostępności,
 3. integracja społeczna,
 4. społeczna odpowiedzialność biznesu,
 5. kultura bez barier,
 6. dostępne miejsce pracy.

 Zachęcamy do nadsyłania zgłoszeń. Nabór wniosków jest ciągły.

Dokumenty do pobrania

 1. Regulamin Plebiscytu
  Regulaminem Plebiscytu Wrocław bez Barier.
 2. Formularz zgłoszeniowy
  Formularz zgłoszeniowy do Plebiscytu „Wrocław bez Barier” im. Bartłomieja Skrzyńskiego

Kontakt

Fundacja Potrafię Pomóc
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: +48 509 685 328

Plebiscyt jest współfinansowany ze środków PFRON otrzymanych od gminy Wrocław i naszego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu.

Źródło: wroclaw.pl / www.potrafiepomoc.org.pl Źródło grafika: www.potrafiepomoc.org.pl

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij