logo BIPLogo Facebook

Podstawowe informacje

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
53-611 Wrocław, ul. Strzegomska 6
e-mail: sekretariat@mops.wroclaw.pl
tel. 71 78 22 322
fax: 71 78 22 405

Godziny otwarcia

7.30 – 15.30
niektóre nasze biura mogą pracować
w zmienionych godzinach

Kasy

ul. Strzegomska 6
poniedziałek – piątek
10.00 – 14.00
w ostatni dzień miesiąca
10:00 – 12:00

Świadczenia rodzinne i alimentacyjne

tel. 71 79 99 274

Dodatki Mieszkaniowe

tel. 71 78 22 346
tel. 71 78 22 348

Karta Rodzina Plus
i Karta Dużej Rodziny

tel.  71 78 23 595
tel.  71 78 23 594
ul. Namysłowska 8
poniedziałek – środa i piątek
8.00 – 15.00
czwartek
8.00 – 16.30

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności

tel. 71 78 22 360
tel. 71 78 22 362
tel. 71 78 22 363
e-mail: zon@mops.wroclaw.pl
pl. Solidarności 1/3/5 - III piętro, pokój 316
poniedziałek – piątek
8.00 – 15.00

 

Wyszukaj

Plakat informujący o grze. Na białym tle umieszczone są zielone elementy nawiązujące do kształtóu wrocławskiego ratusza i drzewa.  Poniżej napisy: ostojowa strit gejm. 29 - 31.08.2023  Zapraszamy do udziału w grze terenowej, której akcja rozgrywa się na przestrzeni miasta i wpisanej w nią historii OSTOI. Połączcie swe siły w 5 osobowych drużynach i zgłoście swój udział. Gra zacznie się w dniu 29.08.2023 a zakończy w dniu 31.08.2023 finałowym wspólnym spotkaniem wszystkich drużyn, na terenie ŚDS OSTOJA. W finale przewidziane nagrody dla każdego uczestnika i słodki poczęstunek. Poniżej logotypy: Środowiskowy Dom Samopomocy OSTOJA, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych PFRON, Stowarzyszenie „OSTOJA” na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami, Wrocław bez barier, mops i wroclaw miasto spotkań.

Dziś rozpoczęła się gra terenowa prowadzona przez Stowarzyszenie „Ostoja” na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami. Okazją do organizacji gry jest trzydziestolecie powstania stowarzyszenia.

Gra terenowa OSTOJOWA STREET GAME

W czasie trzydniowej OSTOJOWEJ STREET GAME uczestnicy odwiedzą wiele wspaniałych miejsc we Wrocławiu, by poznać wpisaną w miasto historię stowarzyszenia, które obchodzi w tym roku trzydziestą rocznicę powstania.

Jednym z przystanków Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - budynek przy ulicy Strzegomskiej. Mieści się tutaj Dział Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami, który ściśle współpracuje z organizacjami wspierającymi te osoby.

Gra została zorganizowana z okazji trzydziestej rocznicy powstania stowarzyszenia.

informacje techniczne

  • Rejestracja: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Drużyny obejmują od 1 do 5 osób (także osób z niepełnosprawnościami).
  • Udział w grze jest bezpłatny, dla uczestników są przewidziane upominki.
  • Gra jest dofinansowana ze środków przekazanych przez MOPS.

Trzydzieści lat Ostoi.

Historia stowarzyszenia zaczęła się w roku 1993 w listopadzie. Wtedy zarejestrowano organizację pod nazwą Dolnośląskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z MPDz "Ostoja".

W kolejnym roku 1994 Ostoja miała swoje pierwsze przy ul. Krowiej 1 we Wrocławiu. Tu miał miejsce początek systemowej działalności stowarzyszenia, które uruchomiło między innymi punkt wsparcia i informacji.

Kolejne lata działalności przyniosły rozwój i jak grzyby po deszczu powstawać zaczęły kolejne placówki. W roku 1997 zarejestrowany został Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny, który rozpoczął swoją działalność w budynku przy ulicy Stawowej 1a we Wrocławiu w formie Zespołów Rewalidacyjno- Wychowawczych dla dzieci z głęboką sprzężoną niepełnosprawnością oraz młodzieżowych grup wsparcia. W roku 2002 między kwietniem a sierpniem wspaniali ludzie ze Stowarzyszenia Pomocy "Ludzie Ludziom" wykonali remont budynku przy ulicy Górnickiego 37A we Wrocławiu. We wrześniu odbyła się przeprowadzka do nowego lokum – Ośrodek Rehabilitacyjno- Edukacyjny rozpoczął swoją działalność w nowej siedzibie.

Rok 2003 przyniósł kolejne działanie. W listopadzie przy ul. Litomskiej 10 we Wrocławiu powstał Warsztat Terapii Zajęciowej. Głównym celem warsztatu jest rehabilitacja zawodowa İ społeczna osób z niepełnosprawnościami. Jego szeroka oferta pozwala uczestnikom rozwijać nowe umiejętności zawodowe i społeczne a także utrwalać już zdobyte. Jedną z ulubionych pracowni uczestników WTZ jest pracownia muzykoterapii. Dzięki jej działaniu na przestrzeni ostatnich lat narodziły się zespoły muzyczno-wokalne: Maszyniści Dźwięków, Drugi Dzień Tygodnia czy działający nadal zespół Złote Bzy.

Kolejne lata przyniosły powstawanie innych placówek i zespołów oraz rozwój nowych form terapeutycznych. Z biegiem lat uczestnicy zajęć prowadzonych przez Stowarzyszenie dorastali, kończyli edukację, wchodzili w świat dorosłych. Odpowiedzią na potrzeby ich i ich rodzin (obok Warsztatu Terapii Zajęciowej) stał się Środowiskowy Samopomocy OSTOJA, przy ul. Stawowej 1a, we Wrocławiu, który powstał we wrześniu 2008 roku, jako alternatywa dla grupy osób ze sprzężoną niepełnosprawnością, których możliwości samodzielnej egzystencji są znacząco ograniczone. Środowiskowy Dom Samopomocy prowadzi działalność wspierająco-aktywizującą dla 30 dorosłych osób, które mieszkają we Wrocławiu, wspiera uczestników rozwijaniu autonomii i samodzielności i pomaga ich rodzinom. Użytkownicy są współgospodarzami tej placówki. Sami, w miarę indywidualnych możliwości, decydują o tym, w jakich zajęciach będą uczestniczyć. Zadaniem terapeutów jest doradzenie i pomoc w realizacji poszczególnych zadań oraz kształtowanie i podnoszenie umiejętności niezbędnych do ich wykonania. Działania te realizowane są już 15 rok!

Stowarzyszeniu Ostoja serdecznie dziękujemy i gratulujemy wielu lat wspaniałej pracy na rzecz mieszkańców.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij