logo BIPLogo Facebook

Podstawowe informacje

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
53-611 Wrocław, ul. Strzegomska 6
e-mail: sekretariat@mops.wroclaw.pl
tel. 71 78 22 322
fax: 71 78 22 405

Godziny otwarcia

7.30 – 15.30
niektóre nasze biura mogą pracować
w zmienionych godzinach

Kasy

ul. Strzegomska 6
poniedziałek – piątek
10.00 – 14.00
w ostatni dzień miesiąca
10:00 – 12:00

Świadczenia rodzinne i alimentacyjne

tel. 71 79 99 274

Dodatki Mieszkaniowe

tel. 71 78 22 346
tel. 71 78 22 348

Karta Rodzina Plus
i Karta Dużej Rodziny

tel.  71 78 23 595
tel.  71 78 23 594
ul. Namysłowska 8
poniedziałek – środa i piątek
8.00 – 15.00
czwartek
8.00 – 16.30

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności

tel. 71 78 22 360
tel. 71 78 22 362
tel. 71 78 22 363
e-mail: zon@mops.wroclaw.pl
pl. Solidarności 1/3/5 - III piętro, pokój 316
poniedziałek – piątek
8.00 – 15.00

 

Wyszukaj

Przed nadchodzącymi świętami wielkanocnym nie zapominamy o najbardziej potrzebujących. Tak jak w poprzednich latach podopieczni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w najtrudniejszej sytuacji otrzymają zaproszenie na spotkanie świąteczne oraz paczki żywnościowe. Pierwsze trafiły już do potrzebujących.

Zapraszamy do galerii zdjęć. Dalsze informacje znajdziesz pod galerią.

W najbliższych tygodniach do naszych klientów trafi ponad 1,5 tysiąca paczek o wartości ok. 200 tysięcy złotych. 1200 paczek to paczki żywnościowe, sfinansowane przez miasto, a przygotowane przez Wrocławską Spółdzielnię Socjalną. W paczkach znajdują się produkty żywnościowe takie jak konserwy mięsne oraz warzywne, olej, majonez, kawa, herbata, cukier, kakao a także czekolada, ciastka i babka świąteczna. W paczkach znajdują się także życzenia świąteczne od prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka.

Dodatkowo miejskie spółki: Stadion Wrocław, Aquapark Wrocław, ZOO Wrocław, MPK Wrocław i WKS Śląsk Wrocław ufundowały 350 workoplecaczków wypełnionych rozmaitymi słodyczami – batonikami, żelkami, czekoladami – które otrzymują dzieci obecne na spotkaniach.

W ciągu ostatnich kilku lat przekazaliśmy potrzebującym mieszkańcom już ponad 20 tysięcy paczek. – mówi Andrzej Mańkowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu. – Staramy się, by te spotkania nie były tylko rozdawaniem paczek, ale także możliwością spotkania się w większym gronie i świątecznej atmosferze. By mieszkańcy mogli wziąć udział w dodatkowych aktywnościach oraz skorzystać z różnego rodzaju wsparcia, np. z punktów informacyjnych przygotowanych przez jednostki miejskie czy organizacje pozarządowe. Zdajemy sobie sprawę, że nowoczesne miasto, to nie tylko sprawna infrastruktura i liczne miejsca pracy, ale także system wsparcia dla najbardziej potrzebujących członków naszej wspólnoty – kończy Mańkowski.

Spotkanie na stadionie było także możliwością spotkania się z przedstawicielami WKS Śląsk Wrocław. Wspólnie z prezydentem i przedstawicielami MOPS paczki rozdawali młodzi piłkarze: Jagoda Ostrowska, Martin Kuczkowski i Mikołaj Tudruj oraz trener Jacek Magiera.

Cieszymy się, że po raz kolejny możemy wesprzeć Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej – mówił trener Jacek Magiera. Mamy nadzieję, że te paczki sprawią, że święta wielu osób będą bardziej udane.

Na przybyłych gości czekał także poczęstunek – żurek z dodatkami, kawa i herbata ufundowane przez spółkę Catering Stadion oraz wspaniałe ciasta przygotowane przez Zespół Szkół Gastronomicznych z ulicy Kamiennej. Zarówno spółka jak i zespół szkół już po raz kolejny wsparł działania Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Na dzieci natomiast czekało mnóstwo atrakcji, w tym maskotki oraz animacje przygotowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Aquapark Wrocław, ZOO Wrocław, MPK  Wrocław oraz drobne konkurencje sportowe przygotowane przez WKS Śląsk Wrocław.

Przed nadchodzącymi świętami Wielkanocnymi Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej organizuje aż siedem spotkań dla osób z różnych części miasta. Pierwsze z nich odbędzie się 17 marca, a ostatnie tuż przed świętami, 27 marca. Spotkania odbędą się w Centrum Kultury Agora przy ul. Serbskiej, OPT Zamek na Leśnicy, Centrum Biblioteczno-Kulturalnym Fama przy ulicy Bolesława Krzywoustego,  Hali Grafit przy ulicy Namysłowskiej oraz w Dziennym Domu Pomocy Na Ciepłej w pobliżu wrocławskiego Aquaparku. Na dwa największe spotkania – na Tarczyński Arenie i w ZOO Wrocław zaprosiliśmy również dzieci z rodzin wielodzietnych i zastępczych. Wszystkim spotkaniom towarzyszy poczęstunek – żurek z dodatkami, ciasto, herbata, kawa. Są też warsztaty świąteczne oraz punkty informacje. Na spotkaniach z dziećmi organizatorzy przygotowują dodatkowo możliwość zwiedzania oraz konkurencje, zabawy i animacji.

Ze wsparcia w postaci paczek żywnościowych korzystają klienci MOPS wskazani przez pracowników: m.in. rodziny wielodzietne, rodzice zastępczy, osoby starsze, samotne, niezaradne i w trudnej sytuacji finansowej.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij