logo BIP

Podstawowe informacje

Na Państwa telefony czekamy
od poniedziałku do piątku
od godziny 7:30 do 19:00
tel. 71 78 22 300 do 03

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
53-611 Wrocław, ul. Strzegomska 6
fax: 71 78 22 405
e-mail: sekretariat@mops.wroclaw.pl

Kasy

Kasy przy ul. Strzegomskiej 6

są czynne od poniedziałku do piątku

od godziny 10:00 do 14:00.

W ostatni dzień miesiąca

kasy są czynne od godziny 10:00 do 12:00.

Infolinia

tel. 71 78 22 322

Świadczenia rodzinne i alimentacyjne

tel. 71 79 99 274

Dodatki Mieszkaniowe

tel. 71 78 22 346

tel. 71 78 22 348

Karta Rodzina Plus
i Karta Dużej Rodziny

tel.  71 78 23 595
tel.  71 78 23 594
ul. Namysłowska 8
(Centrum Biznesu GRAFIT),

Przyjmujemy klientów

w poniedziałek, wtorek, środę i piątek

od godziny 8.00 do 15.00;

w czwartek od godziny 8.00 do 16.30.

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności

tel. 71 78 22 360

tel. 71 78 22 362

tel. 71 78 22 363

e-mail: zon@mops.wroclaw.pl

pl. Solidarności 1/3/5 - III piętro, pokój 316

Przyjmujemy klientów
od poniedziałku do piątku
od godziny 8:00 do 15:00.

Wyszukaj

Dostępność architektoniczna

Budynek znajduje się na 3 piętrze pięciokondygnacyjnego budynku przy pl. Solidarności. Ciągi piesze prowadzące do wejść są
w dobrym stanie. 

W odległości nieprzekraczającej 150 metrów znajduje się komunikacja publiczna – autobus, tramwaj.

W niedalekiej odległości od wejścia do budynku znajdują się dwa miejsca postojowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Miejsca parkingowe zostały prawidłowe oznaczone znakami poziomymi (koperta) oraz znakiem pionowym. Wysoki krawężnik chodnika utrudnia dostęp do ciągu pieszego i obiektu.

Budynek posiada 1 wejścia, do którego prowadzą 4 schody. Obok znajduje się pochylnia wyposażona w obustronne poręcze. Strefa wejściowa jest zadaszona. Drzwi wejściowe nie zostały skontrastowane. Hol główny został zaaranżowany w sposób logiczny i przewidywalny. Żadne elementy nie zawężają ciągów komunikacyjnych.

W budynku znajdują się dwie klatki schodowe. Główna klatka schodowa usytuowana została na wprost wejścia. Biegi schodów oraz spoczniki mają odpowiednią szerokość i długość. Schody wyposażone zostały w jednostronną poręcz. Schody nie został skontrastowany. Boczna klatka służy jako drogą ewakuacyjna.

Dźwig osobowy umożliwia, dostanie się na 4 kondygnacje budynku. Kabina windy ma dość małe wymiary, niepozwalające na obrót wózka wewnątrz. Przycisk przywołania znajduje się na odpowiedniej wysokości, która pozwala na samodzielne korzystanie z windy przez osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Panel sterowania posiada oznaczenia brajlowskie. W windzie zamontowany jest system informacji głosowej.

Ciągi komunikacyjne nie mają utrudnień w postaci progów. Przy wyjściu z windy znajdują się szklane drzwi wyposażone są w duże i funkcyjne uchwyty. Drzwi nie zostały skontrastowane. Korytarze mają odpowiednią szerokość.

Na 3 piętrze, na prawo od Windy znajduje się część budynku przeznaczona dla Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności. W przestrzeni oczekiwania znajdują się miejsca siedzące – poczekalnia. Biuro Obsługi Klienta zostało oznakowane w sposób czytelny. Przestrzenne pomieszczenie, w którym odbywa się obsługa klienta wyposażone zostało w wysunięte biurka, które ułatwiają podjazd osobą poruszającym się na wózkach inwalidzkich. Brak jest systemu kolejkowego oraz biletomatu. Biuro nie zostało wyposażone w systemy wspomagające osoby z dysfunkcją słuchu.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Dostosowana toaleta na potrzeby osób ze szczególnymi potrzebami znajduje się naprzeciwko Biura Obsługi Klienta. Pomieszczenie jest oznakowane. Drzwi są odpowiedniej szerokości, wejście nie ma progu. Drzwi wyposażone zostały w system zamykania. Włącznik światła umieszczony został dość wysoko, co może sprawiać trudność osobom z niepełnosprawnościami. Przestrzeń transferowa znajduje się z jednej strony miski ustępowej i ma odpowiednie wymiary. Toaleta została wyposażona w dwa uchwyty, z czego jeden, od strony miejsca transferowego, jest uchylny. Obie poręcze są za krótkie. Wydłużona miska ustępowa znajduje się na odpowiedniej wysokości. Umywalka jest dostępna dla osób poruszających się na wózkach (odpowiednia przestrzeń pod umywalką). Wyposażona została w długi i wygodny mieszacz baterii. Toaleta nie posiada przycisku alarmującego.

Pomieszczenie dla opiekuna z dzieckiem znajduje się obok dostosowanej toalety. Wyposażone jest w przewijak i umywalkę.

Budynek posiada 2 wyjścia ewakuacyjne. W budynku zastosowano  ogólną informację o drogach ewakuacji. Dodatkowym wyposażeniem jest wózek ewakuacyjny schodowy, który zapewnia bezpieczeństwo osobom z niepełnosprawnością ruchową. W budynku znajduje się dźwiękowy system powiadamiania alarmowego. Brak jest świetlnego systemu powiadamiania alarmowego.

W lokalu nie zastosowano całościowego planu budynku.  W holu budynku znajduje się ogólna tablica informacyjna.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij