logo BIP

Podstawowe informacje

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
53-611 Wrocław, ul. Strzegomska 6
e-mail: sekretariat@mops.wroclaw.pl
tel. 71 78 22 322
fax: 71 78 22 405

Godziny otwarcia

7.30 – 15.30
niektóre nasze biura mogą pracować
w zmienionych godzinach

Kasy

ul. Strzegomska 6
poniedziałek – piątek
10.00 – 14.00
w ostatni dzień miesiąca
10:00 – 12:00

Świadczenia rodzinne i alimentacyjne

tel. 71 79 99 274

Dodatki Mieszkaniowe

tel. 71 78 22 346
tel. 71 78 22 348

Karta Rodzina Plus
i Karta Dużej Rodziny

tel.  71 78 23 595
tel.  71 78 23 594
ul. Namysłowska 8
poniedziałek – środa i piątek
8.00 – 15.00
czwartek
8.00 – 16.30

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności

tel. 71 78 22 360
tel. 71 78 22 362
tel. 71 78 22 363
e-mail: zon@mops.wroclaw.pl
pl. Solidarności 1/3/5 - III piętro, pokój 316
poniedziałek – piątek
8.00 – 15.00

 

Wyszukaj

Dostępność architektoniczna

Budynek znajduje się przy ulicy Oficerskiej 9A. Ilość kondygnacji 2. Ciągi piesze prowadzące do wejść są w złym stanie – nierówne płyty chodnikowe.

W odległości około 150 metrów znajduje się komunikacja publiczna – autobus.

Niedaleko wejścia znajduje się jedno miejsce parkingowe oznaczone poziomo i pionowo. Jednakże oznaczenie pionowe (słup) usytuowane zostało w miejscu, które utrudnia manewr parkowania.

Budynek posiada jedno wejście, oznaczone tabliczką informacyjną. Do wejścia prowadzą dwa schody oraz podjazd. Drzwi wejściowe są ciężkie, metalowe i nieskontrastowane a zamontowana klamka jest mała, co może sprawiać trudności przy otwieraniu i zamykaniu drzwi. Przy wejściu znajduje się niski próg. Strefa wejściowa nie została zadaszona.

Nad wejściem umieszczony jest głośnik systemu Totupoint naprowadzający dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W budynku znajduje się jedna klatka schodowa usytuowane na lewo od wejścia głównego. Biegi schodów oraz spoczniki mają odpowiednią szerokość i długość. Przy schodach zamontowano obustronne poręcze. Schody nie zostały skontrastowane. Klatka schodowa nie została oświetlona. Schody prowadzące do piwnicy nie zostały zabezpieczone, co stwarza ryzyko upadku. W budynku nie ma rozwiązań umożliwiających dostęp osobom ze szczególnymi potrzebami na wyższe kondygnacje.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Ciągi komunikacyjne są szerokie, jednak na pierwszym piętrze mają utrudnienia w postaci progów. Szerokość korytarzy jest zgodna z warunkami technicznymi. W korytarzach znajdują się poczekalnię dla klientów.

Obsługa Klientów odbywa się w pokojach zarówno na parterze, jak i na piętrze. Biura nie zostały wyposażone w systemy wspomagające osoby z dysfunkcją słuchu. Brak jest również dostosowanych biurek do obsługi klientów poruszających się na wózkach inwalidzkich. W budynku, na parterze znajduje się okienko kasowe.

Budynek posiada toaletę dla Klientów. Pomieszczenie to znajduje się na parterze i jest oznaczone piktogramem. Drzwi są odpowiedniej szerokości, wejście nie ma progu. Włącznik światła został wysoko umiejscowiony, co może sprawiać trudności osobom poruszającym się na wózkach lub niskiego wzrostu. Przestrzeń manewrowa i transferowa zostały zachowane. Miska ustępowa nie jest wydłużona. Przy misce ustępowej zamontowano obustronne poręcze, z czego jedna, od strony transferu jest uchylna. Zamontowana umywalka ma zabudowany syfon, co znacznie utrudnia dostęp i użytkowanie jej przez osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Toaleta nie jest wyposażona w system alarmowy. Brak jest wyznaczonego miejsca dla opiekuna z dzieckiem.

Budynek posiada plan ewakuacyjny. W budynku brak systemu powiadamiania alarmowego. Brak komunikatu świetlnego.

Nie zastosowano całościowego planu budynku.

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij