logo BIP

PODSTAWOWE INFORMACJE

W SPRAWACH PILNYCH
OCZEKUJEMY NA PAŃSTWA TELEFONY
OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU
OD GODZINY 7.30 DO 19:00.
Kontakt: tel. 71 78 22 300 do 03

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
53-611 Wrocław, ul. Strzegomska 6
tel: 71 78 22 300 do 03
fax: 71 78 22 405
e-mail: sekretariat@mops.wroclaw.pl

 

 Kasy

Kasy przy ul. Strzegomskiej 6

są czynne od poniedziałku do piątku

od godziny 10:00 do 14:00.

W ostatni dzień miesiąca

kasy są czynne od godziny 10:00 do 12:00.

 

 Infolinia

tel. 71 78 22 322

 

 Świadczenia rodzinne i alimentacyjne

tel. 71 79 99 274

 

Dodatki Mieszkaniowe

tel. 71 78 22 346

tel. 71 78 22 348

 

Karta Rodzina Plus

i Karta Dużej Rodziny

tel.  71 78 23 595

tel.  71 78 23 594

ul. Namysłowska 8 (Centrum Biznesu GRAFIT)

Biuro Obsługi Klienta, parter.

W okresie pandemii
biura przyjmują
od poniedziałku do piątku
od godziny 8.00 do 15.00. 

 

Powiatowy Zespół ds.

ORZEKANIA O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI             

tel. 71 78 22 360

tel. 71 78 22 362

tel. 71 78 22 363

e-mail: zon@mops.wroclaw.pl

pl. Solidarności 1/3/5 - III piętro, pokój 316

Przyjmujemy klientów
od poniedziałku do piątku
od godziny 8:00 do 15:00.

Więcej informacji na temat orzecznictwa o niepełnosprawności w linku poniżej:

KLIKNIJ TUTAJ

 

 

Wyszukaj

Zespół Terenowej Pracy Socjalnej nr 5 - dostępność architektoniczna

ZTPS znajduje się w budynku przy ulicy Kniaziewicza 29. Ilość kondygnacji 2. Ciągi piesze prowadzące do wejść są w złym stanie – nierówna kostka brukowa, nierówne płyty chodnikowe oraz wysokie krawężniki.

W odległości około 250 metrów znajduje się komunikacja publiczna – autobus. W odległości około 150 metrów znajduje się komunikacja publiczna – tramwaj.

Brak jest wydzielonego miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych.

Budynek posiada jedno wejście, oznaczone tablicą informacyjną. Wejście jest zadaszone. Do wejścia prowadzą schody. Obustronna poręcz znajdująca się przy schodach zaczyna się od drugiego stopnia, co może być przeszkodą dla osób z dysfunkcją wzorku. Poręcze są skontrastowane. Przy schodach znajduje się pochylnia o odpowiedniej szerokości oraz spadku. Jednakże sam podjazd pod pochylnię jest dość stromy. Drzwi wejściowe są, przeszklone nie są skontrastowane. Za drzwiami znajduje się wiatrołap. Drugie szklane drzwi znajdujące się za wiatrołapem również nie zostały skontrastowane.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W budynku znajdują się dwie klatki schodowe. Biegi schodów oraz spoczniki mają odpowiednią szerokość i długość. Schody wyposażone są w obustronne poręcze. Nie zostały skontrastowane.

W budynku znajduje się pionowa platforma umożliwiająca dostęp na piętro.

Ciągi komunikacyjne są szerokie i nie mają utrudnień w postaci progów. Szerokość korytarzy jest zgodna z warunkami technicznymi. W korytarzach znajdują się poczekalnię dla klientów.

Zespół Terenowej Pracy Socjalnej posiada wydzielone stanowisko informacyjne. Obsługa Klientów odbywa się w pokojach zarówno na parterze, jak i na piętrze. Biura nie zostały wyposażone w systemy wspomagające osoby z dysfunkcją słuchu. Brak jest również dostosowanych biurek do obsługi klientów poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Budynek posiada dostosowaną toaletę o odpowiedniej przestrzeni manewrowej dla osób ze szczególnymi potrzebami. Pomieszczenie to znajduje się na parterze i jest oznaczona piktogramem. Drzwi są odpowiedniej szerokości, wejście nie ma progu. Przy otwieraniu i zamykaniu jest zachowany niski poziom wysiłku fizycznego. Drzwi wyposażone zostały w system zamykania. Włącznik światła umieszczony został na wysokości umożliwiającej korzystanie z niej osobom z niepełnosprawnościami. Przestrzeń transferowa znajduje się z jednej strony miski ustępowej i ma odpowiednie wymiary. Toaleta została wyposażona w jednostronną, uchyloną, stabilną poręcz zamontowaną po przeciwnej stronie miejsca odstawczego. Miska ustępowa nie jest wydłużona. Umywalka jest dostępna dla osób poruszających się na wózkach (odpowiednia przestrzeń pod umywalką). Przy umywalce znajduje się uchylna poręcz. Toaleta nie posiada przycisku alarmującego. Brak jest wyznaczonego miejsca dla opiekuna z dzieckiem.

Budynek posiada drogi ewakuacyjne, których schematy zostały umieszczone na planach ewakuacyjnych. W budynku brak systemu powiadamiania alarmowego, zarówno dźwiękowego, jak i świetlnego.

Nie zastosowano całościowego planu obiektu.

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij