logo BIPLogo Facebook

Podstawowe informacje

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
53-611 Wrocław, ul. Strzegomska 6
e-mail: sekretariat@mops.wroclaw.pl
tel. 71 78 22 322
fax: 71 78 22 405

Godziny otwarcia

7.30 – 15.30
niektóre nasze biura mogą pracować
w zmienionych godzinach

Kasy

ul. Strzegomska 6
poniedziałek – piątek
10.00 – 14.00
w ostatni dzień miesiąca
10:00 – 12:00

Świadczenia rodzinne i alimentacyjne

tel. 71 79 99 274

Dodatki Mieszkaniowe

tel. 71 78 22 346
tel. 71 78 22 348

Karta Rodzina Plus
i Karta Dużej Rodziny

tel.  71 78 23 595
tel.  71 78 23 594
ul. Namysłowska 8
poniedziałek – środa i piątek
8.00 – 15.00
czwartek
8.00 – 16.30

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności

tel. 71 78 22 360
tel. 71 78 22 362
tel. 71 78 22 363
e-mail: zon@mops.wroclaw.pl
pl. Solidarności 1/3/5 - III piętro, pokój 316
poniedziałek – piątek
8.00 – 15.00

 

Wyszukaj

Dostępność architektoniczna

Budynek znajduje się przy ulicy Oficerskiej 9A. Ilość kondygnacji 2. Ciągi piesze prowadzące do wejść są w złym stanie – nierówne płyty chodnikowe.

W odległości około 150 metrów znajduje się komunikacja publiczna – autobus.

Niedaleko wejścia znajduje się jedno miejsce parkingowe oznaczone poziomo i pionowo. Jednakże oznaczenie pionowe (słup) usytuowane zostało w miejscu, które utrudnia manewr parkowania.

Budynek posiada jedno wejście, oznaczone tabliczką informacyjną. Do wejścia prowadzą dwa schody oraz podjazd. Drzwi wejściowe są ciężkie, metalowe i nieskontrastowane a zamontowana klamka jest mała, co może sprawiać trudności przy otwieraniu i zamykaniu drzwi. Przy wejściu znajduje się niski próg. Strefa wejściowa nie została zadaszona.

Nad wejściem umieszczony jest głośnik systemu Totupoint naprowadzający dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W budynku znajduje się jedna klatka schodowa usytuowane na lewo od wejścia głównego. Biegi schodów oraz spoczniki mają odpowiednią szerokość i długość. Przy schodach zamontowano obustronne poręcze. Przy schodach znajduje się platforma schodowa o torze jezdni krzywoliniowym dla osób poruszających się na wózku umożliwiająca dotarcie na pierwsze piętro budynku. Schody nie zostały skontrastowane. Klatka schodowa nie została oświetlona. Schody prowadzące do piwnicy nie zostały zabezpieczone, co stwarza ryzyko upadku. W budynku nie ma rozwiązań umożliwiających dostęp osobom ze szczególnymi potrzebami na wyższe kondygnacje.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Ciągi komunikacyjne są szerokie, jednak na pierwszym piętrze mają utrudnienia w postaci progów. Szerokość korytarzy jest zgodna z warunkami technicznymi. W korytarzach znajdują się poczekalnię dla klientów.

Obsługa Klientów odbywa się w pokojach zarówno na parterze, jak i na piętrze. Biura nie zostały wyposażone w systemy wspomagające osoby z dysfunkcją słuchu. Brak jest również dostosowanych biurek do obsługi klientów poruszających się na wózkach inwalidzkich. W budynku, na parterze znajduje się okienko kasowe.

Budynek posiada toaletę dla Klientów. Pomieszczenie to znajduje się na parterze i jest oznaczone piktogramem. Drzwi są odpowiedniej szerokości, wejście nie ma progu. Włącznik światła został wysoko umiejscowiony, co może sprawiać trudności osobom poruszającym się na wózkach lub niskiego wzrostu. Przestrzeń manewrowa i transferowa zostały zachowane. Miska ustępowa nie jest wydłużona. Przy misce ustępowej zamontowano obustronne poręcze, z czego jedna, od strony transferu jest uchylna. Zamontowana umywalka ma zabudowany syfon, co znacznie utrudnia dostęp i użytkowanie jej przez osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Toaleta nie jest wyposażona w system alarmowy. Brak jest wyznaczonego miejsca dla opiekuna z dzieckiem.

Budynek posiada plan ewakuacyjny. W budynku brak systemu powiadamiania alarmowego. Brak komunikatu świetlnego.

Nie zastosowano całościowego planu budynku.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij