logo BIPLogo Facebook

Podstawowe informacje

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
53-611 Wrocław, ul. Strzegomska 6
e-mail: sekretariat@mops.wroclaw.pl
tel. 71 78 22 322
fax: 71 78 22 405

Godziny otwarcia

7.30 – 15.30
niektóre nasze biura mogą pracować
w zmienionych godzinach

Kasy

ul. Strzegomska 6
poniedziałek – piątek
10.00 – 14.00
w ostatni dzień miesiąca
10:00 – 12:00

Świadczenia rodzinne i alimentacyjne

tel. 71 79 99 274

Dodatki Mieszkaniowe

tel. 71 78 22 346
tel. 71 78 22 348

Karta Rodzina Plus
i Karta Dużej Rodziny

tel.  71 78 23 595
tel.  71 78 23 594
ul. Namysłowska 8
poniedziałek – środa i piątek
8.00 – 15.00
czwartek
8.00 – 16.30

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności

tel. 71 78 22 360
tel. 71 78 22 362
tel. 71 78 22 363
e-mail: zon@mops.wroclaw.pl
pl. Solidarności 1/3/5 - III piętro, pokój 316
poniedziałek – piątek
8.00 – 15.00

 

Wyszukaj

Dostępność architektoniczna

Budynek znajduje się przy ulicy Ciepłej. Ilość kondygnacji 1. Ciągi piesze prowadzące do wejścia są w dobrym stanie.

W odległości około 180 metrów znajduje się komunikacja publiczna.

Brak jest wydzielonych miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami. Jednak sama lokalizacja budynku umożliwia bezproblemowe parkowanie w bezpośredniej bliskości budynku.

Budynek jest czytelnie oznaczony szyldem. Budynek posiada jedno wejście.

Do wejścia prowadzą 2 stopnie oraz podjazd. Drzwi są zadaszone. Drzwi nie otwierają się automatycznie. Za drzwiami znajduje się wiatrołap z zachowaną przestrzenią manewrową.

Nad wejściem umieszczony jest głośnik systemu Totupoint naprowadzający dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W budynku znajduje się jedna klatka schodowa usytuowane na wprost wejścia głównego. Biegi schodów oraz spoczniki mają odpowiednią szerokość i długość. Schody wyposażone są w jednostronną poręcz. Schody nie zostały skontrastowane.

Obiekt posiada obszerną windę. Przycisk przywołania został zamontowany na odpowiedniej wysokości. Brak jest komunikatów dźwiękowych, a panel sterowania nie posiada dodatkowego oznakowania dla osób niewidomych i niedowidzących. Nie zastosowano żadnych inny rozwiązań wspomagających osoby z dysfunkcją wzroku.

Ciągi komunikacyjne są szerokie i nie mają utrudnień w postaci progów. Szerokość korytarzy jest zgodna z warunkami technicznymi.

Budynek posiada dostosowaną toaletę o odpowiedniej przestrzeni manewrowej dla osób ze szczególnymi potrzebami. Znajduje się na parterze i jest oznaczona piktogramem. Drzwi są odpowiedniej szerokości, wejście nie ma progu. Przy otwieraniu i zamykaniu jest zachowany niski poziom wysiłku fizycznego, jednak klamka jest dość mała. Drzwi wyposażone zostały w system zamykania. Włącznik światła umieszczony został na wysokości umożliwiającej korzystanie z niej osobom z niepełnosprawnościami. Przestrzeń transferowa znajduje się z jednej strony miski ustępowej i ma odpowiednie wymiary. Toaleta została wyposażona w obustronne poręcze, z czego jedna, od strony miejsca transferowego jest uchylna. Miska ustępowa jest wydłużona. Umywalka jest dostępna dla osób poruszających się na wózkach (odpowiednia przestrzeń pod umywalką). Po obu stronach umywalki znajdują się poręcze. Zastosowano baterię z przedłużonym mieszalnikiem. Toaleta nie posiada przycisku alarmującego. W toalecie znajduję się uchylne lustro. Brak jest wyznaczonego miejsca dla opiekuna z dzieckiem.

Budynek posiada drogi ewakuacyjne, których schematy zostały umieszczone na planach ewakuacyjnych. W budynku brak systemu dźwiękowego powiadamiania alarmowego, jaki i świetlnego. Brak również krzesła ewakuacyjnego na wyposażeniu. 

Brak tablicy informacyjnej. Nie zastosowano całościowego planu budynku.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij