logo BIPLogo Facebook

Podstawowe informacje

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
53-611 Wrocław, ul. Strzegomska 6
e-mail: sekretariat@mops.wroclaw.pl
tel. 71 78 22 322
fax: 71 78 22 405

Godziny otwarcia

7.30 – 15.30
niektóre nasze biura mogą pracować
w zmienionych godzinach

Kasy

ul. Strzegomska 6
poniedziałek – piątek
10.00 – 14.00
w ostatni dzień miesiąca
10:00 – 12:00

Świadczenia rodzinne i alimentacyjne

tel. 71 79 99 274

Dodatki Mieszkaniowe

tel. 71 78 22 346
tel. 71 78 22 348

Karta Rodzina Plus
i Karta Dużej Rodziny

tel.  71 78 23 595
tel.  71 78 23 594
ul. Namysłowska 8
poniedziałek – środa i piątek
8.00 – 15.00
czwartek
8.00 – 16.30

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności

tel. 71 78 22 360
tel. 71 78 22 362
tel. 71 78 22 363
e-mail: zon@mops.wroclaw.pl
pl. Solidarności 1/3/5 - III piętro, pokój 316
poniedziałek – piątek
8.00 – 15.00

 

Wyszukaj

Dostępność architektoniczna

Budynek znajduję się przy ulicy Władysława Skoczylasa 8, boczna ul. Średzkiej (os. Leśnica). Ilość kondygnacji 5 (4 nadziemne, 1 podziemna). Ciągi piesze prowadzące do wejść są w dobrym stanie.

W odległości nieprzekraczającej 50 metrów znajduje się komunikacja publiczna – autobus, tramwaj (pętla Leśnica). Usytuowanie budynku umożliwia bezproblemowe dotarcie wszystkim osobom również osobom ze szczególnymi potrzebami.
1 miejsce postojowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych oznaczone znakiem poziomym (kopertą) oraz znakiem pionowym. Miejsce zostało zlokalizowane blisko wejścia A - front, które umożliwia swobodny dostęp do ciągów komunikacyjnych wokół budynku.

Budynek posiada 2 wejścia: A – od frontu i B – od tyłu. Wejścia nie są zadaszone. Drzwi nie otwierają się automatycznie. Przy wejściach zamontowane są domofony. Wewnątrz, za drzwiami wejściowymi znajdują się stopnie schodowe:

Wejście A – od frontu: za wejściem 6 stopni schodowych, przy biegu schodowym zamontowane są poręcze. Nad stopniami schodowymi umieszczony jest głośnik systemu Totupoint naprowadzający dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Komunikacja pomiędzy piętrami odbywa się przez windę.

Wejście B – od tyłu budynku: za wejściem 6 stopni schodowych, przy biegu schodowym zamontowane są poręcze. Nad stopniami schodowymi umieszczony jest głośnik systemu Totupoint naprowadzający dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Komunikacja osób niepełnosprawnych odbywa się poprzez dźwig osobowy – platformę dla osób niepełnosprawnych. Pomiędzy piętrami odbywa się przez windę z poziomu wysokiego parteru.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Biegi schodów oraz spoczniki mają odpowiednią szerokość i długość. Schody wyposażone są w poręcze. Schody nie posiadają oznaczeń kontrastowych. Płytki przy krawędziach schodów posiadają ryflowanie ostrzegawcze. Powierzchnia schodów jest antypoślizgowa. Pierwszy i ostatni schodek nie zostały skontrastowane.

Dźwig osobowy znajduje się przy wejściu A i na wysokim parterze od strony wejścia B i umożliwia dostanie się na każdą kondygnacje budynku. Przycisk przywołania znajduję się na odpowiedniej wysokości, która pozwala na samodzielne korzystanie z windy przez osoby poruszającym się na wózkach inwalidzkich. W windzie nie zostało zamontowane lustro, na jednej ścianie, co nie utrudnia manewrowania i wyjazd tyłem. Winda posiada drzwi otwieralne z trzech stron kabiny. Nad windą na poziomie 1 (wysoki parter) umieszczony jest głośnik systemu Totupoint naprowadzający dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Sam dźwig został wyposażony w komunikaty głosowe a panel sterowania posiada obrajlowanie.

Ciągi komunikacyjne nie mają utrudnień w postaci progów. Szerokość korytarzy jest zgodna z warunkami technicznymi.

Część budynku przeznaczona jest do obsługi Klientów. Sekretariat – znajduje się na parterze, posiada znacznik systemu Totupoint naprowadzające dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Pomieszczenia wyposażone w drzwi o prawidłowych szerokościach, bez progów, niektóre dwuskrzydłowe do sal szkoleniowych.

Budynek posiada dostosowane toalety o odpowiedniej przestrzeni manewrowej dla osób ze szczególnymi potrzebami na parterze oraz na IV piętrze. Na III piętrze przy pracowni krawieckiej brak toalety dla użytkowników. W tym przypadku użytkownicy korzystają z komunikacji windą na piętra gdzie znajdują się przystosowane toalety. Drzwi są odpowiedniej szerokości, wejście nie ma progu. Przy otwieraniu i zamykaniu jest zachowany niski poziom wysiłku fizycznego. Włącznik światła umieszczony został na wysokości umożliwiającej korzystanie z niej osobom z niepełnosprawnościami. Przestrzeń transferowa znajduję się z jednej strony miski ustępowej i ma odpowiednie wymiary. Toaleta została wyposażona w jednostronną, uchyloną , stabilną poręcz po przeciwnej stronie miejsca odstawczego. Wydłużona miska ustępowa znajduje się na odpowiedniej wysokości. Deska sedesowa jest zamontowana stabilnie. Umywalka jest dostępna dla osób poruszających się na wózkach (odpowiednia przestrzeń pod umywalką). Lustro posiada możliwość regulacji kąta nachylenia. Toaleta posiada przycisk alarmujący.

Budynek posiada 2 drogi ewakuacyjne dobrze oznakowane. Brak systemu powiadamiania świetlnego. Brak planów ewakuacji na kondygnacjach parteru, III piętra i IV piętra. Brak również krzesła ewakuacyjnego na wyposażeniu.

W obrębie wejść brak jest tablic informacyjnych. Wejście A jest zamknięte od strony ulicy Skoczylasa. Brak jest informacji naprowadzających użytkowników do wejścia B. Główne funkcje budynku zostały dodatkowo oznaczone znacznikami TOTUPOINT, które udźwiękawiają i opisują przestrzeń wewnątrz budynku, windy, sekretariatu, brak znaczników na piętrze III i IV. Nie zastosowano całościowego planu budynku.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij