logo BIP

Podstawowe informacje

Na Państwa telefony czekamy
od poniedziałku do piątku
od godziny 7:30 do 19:00
tel. 71 78 22 300 do 03

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
53-611 Wrocław, ul. Strzegomska 6
fax: 71 78 22 405
e-mail: sekretariat@mops.wroclaw.pl

Kasy

Kasy przy ul. Strzegomskiej 6

są czynne od poniedziałku do piątku

od godziny 10:00 do 14:00.

W ostatni dzień miesiąca

kasy są czynne od godziny 10:00 do 12:00.

Infolinia

tel. 71 78 22 322

Świadczenia rodzinne i alimentacyjne

tel. 71 79 99 274

Dodatki Mieszkaniowe

tel. 71 78 22 346

tel. 71 78 22 348

Karta Rodzina Plus
i Karta Dużej Rodziny

tel.  71 78 23 595
tel.  71 78 23 594
ul. Namysłowska 8
(Centrum Biznesu GRAFIT),

Przyjmujemy klientów

w poniedziałek, wtorek, środę i piątek

od godziny 8.00 do 15.00;

w czwartek od godziny 8.00 do 16.30.

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności

tel. 71 78 22 360

tel. 71 78 22 362

tel. 71 78 22 363

e-mail: zon@mops.wroclaw.pl

pl. Solidarności 1/3/5 - III piętro, pokój 316

Przyjmujemy klientów
od poniedziałku do piątku
od godziny 8:00 do 15:00.

Wyszukaj

logo Wrocław w oczach seniora

"Wrocław w oczach seniora" jest programem otwartym, skierowanym zarówno do podopiecznych korzystających z dziennego domu pobytu Pogodna Jesień jak i wszystkich seniorów zamieszkałych na terenie Wrocławia.

Działania projektu obejmują zorganizowanie i przeprowadzenie cyklu wycieczek kulturalnych i krajoznawczych na terenie miasta Wrocław oraz ciekawych spotkań z osobami związanymi ze stolicą Dolnego Śląska. Powodzenie programu zależy od otwartości i współpracy podmiotów związanych z miastem Wrocław.

W jego ramach realizowane są cztery obszary działań:

  • cykl wycieczek kulturalno-krajoznawczych o charakterze edukacyjno-rekreacyjnym w okresie od stycznia do grudnia 2022 roku. Wyjścia organizowane są minimalnie raz w miesiącu a liczbę uczestników na tą chwilę określają przepisy związane z pandemią (dotyczy to wyjść do zamkniętych obiektów).
  • wsparcie ze strony profesjonalisty, przewodnika Jacka Myszkowskiego, w formie otwartych wykładów i paneli dyskusyjnych  w placówce oraz być może oprowadzanie po interesujących miejscach Wrocławia. Pozyskiwanie i zapraszanie do współpracy  seniorów związanych z miastem Wrocław w szczególny sposób: przewodników, artystów, edukatorów i inne wyjątkowe osoby.
  • opracowanie przez seniora własnego programu zwiedzania miejsc, w których mieszka lub mieszkał w mieście Wrocław. Pomoc w realizacji roli przewodnika oraz organizacji wycieczki we wskazane przez seniora miejsca, w tym korzystanie z profesjonalnej opinii przewodnika Jacka Myszkowskiego.
  •  współpraca z lokalnymi instytucjami związanymi z kulturą, edukacją i rekreacją, a także pozyskiwanie sponsorów i wolontariuszy uczestniczących w projekcie. Promocja działających z nami placówek i osób fizycznych w mediach społecznościowych  MOPSu.

Wspólne wycieczki są szansą na aktywizację i zintegrowanie się środowiska osób starszych poprzez rozwijanie swoich zainteresowań, nawiązywanie relacji, bycie razem. Możliwość zrelaksowania się oraz rozrywki zapewnia spędzanie czasu w przyjaznych i ciekawych miejscach swojego miasta.

Ważnym celem programu jest podniesienie poziomu samoświadomości seniora i jego samorealizacji. Senior wchodząc w rolę przewodnika grupy doświadcza poczucia spełnienia jako osoba ważna w projekcie.

Ciekawe pogadanki i dyskusje podczas realizacji programu zapewnią uczestnikom pokłady atrakcyjnej wiedzy o Wrocławiu jako mieście wartym uwagi, godnym zatrzymania się w nim, spojrzenia i kontemplacji w tymże miejscu.

Wrocław zasługuje na naszą uwagę i do tego zapraszamy wszystkich seniorów.

Szczegółowe informacje na temat wycieczek będą systematycznie udostępniane w mediach społecznościowych  Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Zapraszamy do współpracy wszystkie chętne instytucje kulturalne związane z Wrocławiem.

 

  • Artykuł pt.  „Wrocław w oczach seniora” w marcu.

Szczegóły - https://mops.wroclaw.pl/aktualnosci/informacje/2157-wroclaw-w-oczach-seniora-w-marcu

Marcowe wyjścia w ramach projektu „Wrocław w oczach seniora” rozpoczęliśmy od wystawy Magdaleny Abakanowicz w Pawilonie Czterech Kopuł. Seniorzy uczestniczyli w niezwykle ciekawym i oryginalnym warsztacie doświadczania sztuki poprzez ruch, który poprowadziła dla nas jego autorka Kustosz Pani Barbara Przerwa. Bardzo dziękujemy Pani Barbarze za to wyjątkowe oprowadzanie i czekamy na kolejne spotkanie ze sztuką w tańcu zaplanowane na 26 kwietnia. Wszystkich chętnych seniorów zapraszamy do zapisów pod numerem telefonu 71 782 35 06.

  • „Wrocław w oczach seniora” - to były piękne dni - podsumowania marca oraz zaproszenie na wydarzenia w kwietniu 2022 r.

Szczegóły - https://mops.wroclaw.pl/aktualnosci/informacje/2173-wroclaw-w-oczach-seniora-to-byly-piekne-dni

 Uczestniczyliśmy w niezwykle ciekawym i oryginalnym warsztacie doświadczania sztuki poprzez ruch. Poprowadziła go autorka - Kustosz Barbara Przerwa. „Pogodną Jesień” odwiedził także przewodnik Jacek Myszkowski, z drugim już fantastycznym wykładem o Wrocławiu, tym razem na temat Psiego Pola i jego okolic. Ponadto zapraszamy wszystkich zainteresowanych seniorów na wykład Jacka Myszkowskiego 21 kwietnia o godz. 11 w Domu Pogodna Jesień przy ul. Litewskiej 20 we Wrocławiu.

 

Kontakt:

  • Dzienny Dom Pomocy “Pogodna Jesień”, ul. Litewska 20
  • Paulina Partyka Tel. 71 782 35 06, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij