logo BIP

Podstawowe informacje

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
53-611 Wrocław, ul. Strzegomska 6
e-mail: sekretariat@mops.wroclaw.pl
tel. 71 78 22 322
fax: 71 78 22 405

Godziny otwarcia

7.30 – 15.30
niektóre nasze biura mogą pracować
w zmienionych godzinach

Kasy

ul. Strzegomska 6
poniedziałek – piątek
10.00 – 14.00
w ostatni dzień miesiąca
10:00 – 12:00

Świadczenia rodzinne i alimentacyjne

tel. 71 79 99 274

Dodatki Mieszkaniowe

tel. 71 78 22 346
tel. 71 78 22 348

Karta Rodzina Plus
i Karta Dużej Rodziny

tel.  71 78 23 595
tel.  71 78 23 594
ul. Namysłowska 8
poniedziałek – środa i piątek
8.00 – 15.00
czwartek
8.00 – 16.30

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności

tel. 71 78 22 360
tel. 71 78 22 362
tel. 71 78 22 363
e-mail: zon@mops.wroclaw.pl
pl. Solidarności 1/3/5 - III piętro, pokój 316
poniedziałek – piątek
8.00 – 15.00

 

Wyszukaj

"Znikam - Gubię się – Tracę – Uciekam" – pod tą nazwą ruszyła kampania społeczna na temat potrzeb osób z niepełnosprawnością psychiczną.

Kampania ma za zadanie zwiększyć świadomość wrocławian na temat profilaktyki psychicznej, miejsc uzyskania pomocy oraz savoir-vivre’u wobec osób będących w kryzysie psychicznym. Przed nami prelekcje dla młodzieży i seniorów, wywiady i warsztaty oraz spotkania.

 „Najważniejszym elementem tej kampanii jest to, że tworzą ją osoby z niepełnosprawnościami lub ich najbliższe otoczenie. Mamy we Wrocławiu ogromną grupę branżową zrzeszającą organizacje, które wskazują nam jak działać, jak pokazywać takie kampanie bo to właśnie te osoby same doświadczają wykluczeń, to oni mają doświadczenie” – mówi Andrzej Mańkowski, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu.

 Dyrektor MOPS Andrzej Mańkowski udzielający wywiadu mediom w trakcie konferencji prasowej

tablice informacyjne kampania Znikam, gubię się, tracę, uciekam. Zapytaj, czy możesz pomóc

 

 Kampania "Znikam - Gubię się – Tracę – Uciekam" jest efektem spotkań wrocławskiej Grupy Branżowej ds. Osób z Niepełnosprawnościami i Dostępności. Grupa branżowa powstała w listopadzie 2018 roku i tworzy ją ponad 30 wrocławskich organizacji pozarządowych, instytucji samorządowych oraz grono ekspertów i ekspertek z obszaru szeroko rozumianej niepełnosprawności i dostępności. W imieniu grupy branżowej za kampanię odpowiadają: Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych oraz Federacja Kibiców Niepełnosprawnych. Zadanie jest współfinansowane ze środków PFRON będących w dyspozycji MOPS Wrocław i są zlecone przez Gminę Wrocław.

 

uczestnicy konferencji  prasowej w ramach kampanii Znikam, gubię się, tracę, uciekam. Zapytaj, czy możesz pomóc

 

W ramach kampanii powstały także filmy prezentujące mieszkańców i mieszkanki Wrocławia zmagających się m.in. z depresją, stanami lękowymi czy borderline.

 

 

Przy ul. Świdnickiej już można oglądać wystawę poświęconą kampanii. Kampania społeczna na rzecz integracji osób z niepełnosprawnościami  ma za zadanie zwiększyć świadomość mieszkańców i mieszkanek Wrocławia na temat funkcjonowania, miejsc uzyskania pomocy oraz savoir-vivre’u wobec osób będących w kryzysie psychicznym w szeroko rozumianej przestrzeni publicznej, ze szczególnym uwzględnieniem szkół ponadpodstawowych i grup senioralnych.

wystawę poświęconą kampanii "Znikam - Gubie się - Tracę - Uciekam"

Plakat promujący wystawę poświęconą kampanii "Znikam - Gubie się - Tracę - Uciekam"

 

Placówki, które zapewniają wsparcie osobom w kryzysie psychicznym. Pobierz informator ze strony www.wroclaw.pl „Miejsca pomocy medycznej i wsparcia środowiskowego dla osób z doświadczeniem choroby psychicznej oraz ich rodzin/opiekunów.”

 W imieniu grupy branżowej, operatorami projektu są: Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych oraz Federacja Kibiców Niepełnosprawnych.

Zadanie jest współfinansowane jest ze środków PFRON będących w dyspozycji MOPS Wrocław www.mops.wroclaw.pl i zlecone przez Gminę Wrocław www.wroclaw.pl

 

 

 

 

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij