logo BIPLogo Facebook

Podstawowe informacje

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
53-611 Wrocław, ul. Strzegomska 6
e-mail: sekretariat@mops.wroclaw.pl
tel. 71 78 22 322
fax: 71 78 22 405

Godziny otwarcia

7.30 – 15.30
niektóre nasze biura mogą pracować
w zmienionych godzinach

Kasy

ul. Strzegomska 6
poniedziałek – piątek
10.00 – 14.00
w ostatni dzień miesiąca
10:00 – 12:00

Świadczenia rodzinne i alimentacyjne

tel. 71 79 99 274

Dodatki Mieszkaniowe

tel. 71 78 22 346
tel. 71 78 22 348

Karta Rodzina Plus
i Karta Dużej Rodziny

tel.  71 78 23 595
tel.  71 78 23 594
ul. Namysłowska 8
poniedziałek – środa i piątek
8.00 – 15.00
czwartek
8.00 – 16.30

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności

tel. 71 78 22 360
tel. 71 78 22 362
tel. 71 78 22 363
e-mail: zon@mops.wroclaw.pl
pl. Solidarności 1/3/5 - III piętro, pokój 316
poniedziałek – piątek
8.00 – 15.00

 

Wyszukaj

W Dziennym Domu Pomocy Na Ciepłej należącym do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej realizowany jest projekt WAZZA (Wrocławskie Akademickie Zespoły Zadaniowe). Projekt ten pilotuje Wrocławskie Centrum Akademickie – miejska instytucja koordynująca współpracę środowisk uczelnianych z magistratem i innymi placówkami, pod którego nadzorem prowadzone są prace projektowe polegające na zagospodarowaniu terenu zielonego wokół Dziennego Domu Pomocy przy ulicy Ciepłej. Zaprojektowana przestrzeń ma być przyjazna i dostosowana do potrzeb osób starszych oraz niepełnosprawnych. W przedsięwzięcie zaangażowali się studenci:

  • kół naukowych Planowania Przestrzennego PUZZLE i Architektury Krajobrazu (Uniwersytet Przyrodniczy)
  • koła naukowego  Wzornictwa - DeForma (Akademia Sztuk Pięknych)
  • koła naukowego Humanizacja Środowiska Miejskiego (Politechnika Wrocławska)

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia prac projektowych było przeprowadzenie wywiadów z domownikami DDP Na Ciepłej. Studenci rozmawiali z nimi o ich potrzebach i oczekiwaniach. Stworzyli ciepłą, serdeczną i rodzinną atmosferę, dzięki której podopieczni poczuli się ważni i wysłuchani.  Na warsztatach plastycznych powstało piękne, kolorowe drzewo, na którym seniorzy w twórczy sposób przedstawili swoje marzenia.

Następnie studenci pod okiem opiekunów spotykali się w trzech mieszanych grupach i opracowywali różne wizje zagospodarowania przestrzeni. Na podstawie wypracowanych pomysłów stworzyli wspólną koncepcję i zabrali się za praktyczną część całego przedsięwzięcia. Na warsztatach ProtoLAB organizowanych przez Politechnikę Wrocławską powstały plany, z którymi młodzi projektanci na tydzień trafili do Czasoprzestrzeni. Tam samodzielnie wykonywali część zaprojektowanych przez siebie mebli plenerowych. Na sam koniec odwiedzili ich sami seniorzy, którzy mieli szansę przetestować m.in. powstałą dla nich piękną, drewnianą pergolę. Było mnóstwo wzruszeń i międzypokoleniowej integracji.

Na tym nie koniec! W ramach projektu powstać mają jeszcze moduły ławek, ścieżki, nasadzenia, zagospodarowany ma być także sam front budynku. Zakończenie pierwszego etapu prac i tym samym otwarcie ogrodu społecznego planowane jest na jesień tego roku. Tak seniorzy, poza innymi wydarzeniami, świętować będą tegoroczne Dni Seniora. Dzięki tym kreatywnym, pracowitym, empatycznym młodym ludziom i ich opiekunom w tym roku będą one dla nich naprawdę wyjątkowe właśnie dzięki projektowi WAZZA.

Serdecznie dziękujemy wszystkim organizacjom zaangażowanym w prace nad tym wartościowym i funkcjonalnym projektem. Nad projektem, któremu studenci nadali własną, niezwykle adekwatną nazwę „ciepłe oparcie”.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij