logo BIPLogo Facebook

Podstawowe informacje

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
53-611 Wrocław, ul. Strzegomska 6
e-mail: sekretariat@mops.wroclaw.pl
tel. 71 78 22 322
fax: 71 78 22 405

Godziny otwarcia

7.30 – 15.30
niektóre nasze biura mogą pracować
w zmienionych godzinach

Kasy

ul. Strzegomska 6
poniedziałek – piątek
10.00 – 14.00
w ostatni dzień miesiąca
10:00 – 12:00

Świadczenia rodzinne i alimentacyjne

tel. 71 79 99 274

Dodatki Mieszkaniowe

tel. 71 78 22 346
tel. 71 78 22 348

Karta Rodzina Plus
i Karta Dużej Rodziny

tel.  71 78 23 595
tel.  71 78 23 594
ul. Namysłowska 8
poniedziałek – środa i piątek
8.00 – 15.00
czwartek
8.00 – 16.30

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności

tel. 71 78 22 360
tel. 71 78 22 362
tel. 71 78 22 363
e-mail: zon@mops.wroclaw.pl
pl. Solidarności 1/3/5 - III piętro, pokój 316
poniedziałek – piątek
8.00 – 15.00

 

Wyszukaj

Szukamy pracowników.socjalnych. "Pożądane cechy: cierpliwość, empatia, wrażliwości. – To praca dla osób lubiących ludzi" – mówią pracownice naszego ośrodka w rozmowie z portalem.

Przedstawiamy fragmenty materiału prasowego. Całość można znaleźć pod linkiem: Wroclaw.pl o poszukiwaniu pracowników socjalnych

–  Naszą rolą nie jest przeprowadzenie gwałtownej rewolucji w życiu klienta i oczekiwanie na szybkie postępy. Stosujemy metodę małych kroków. Czasem na efekty trzeba dłużej czekać, ale każda, nawet najdrobniejsza zmiana w trybie życie, to sukces, który daje mnóstwo satysfakcji.Każda osoba czy rodzina to odrębna historia. Wnosi to do naszej pracy konieczność dostrojenia się do potrzeb, możliwości i zasobów klienta. Niekiedy sukcesem jest już to, że klient wstanie rano, umyje się, wyjdzie z domu i nawiąże jakikolwiek kontakt z innym człowiekiem. Czasem widzimy spektakularne zmiany w życiu osoby czy rodziny, która zaufała specjalistom - pracownik socjalny, asystent rodziny, prawnik  – i razem z nimi pokonała trudny etap swojego życia - opowiada Magdalena Juska, pracownik socjalny od 12 lat.

Małgorzata Pliżga (pracownik socjalny z półrocznym stażem): - Przede wszystkim chodzi o to, żeby klient wykorzystał swoje zasoby, żeby zachęcić go do aktywności, do działania. Sprawdzamy, na ile możemy zaangażować bliskich w niesienie pomocy. My motywujemy, inspirujemy, lecz warto pokazać, że wszystko zależy od sprawczości klienta.

Magdalena Juska: – Pracownik socjalny to zawód interdyscyplinarny. Wykorzystuje umiejętności konsultanta, powiernika, mediatora, psychologa, doradcy i wielu innych. Gdy rozpoczynałam swoją pracę, miałam małą wiedzę na temat tego zawodu. Wprowadzał mnie doświadczony pracownik, ucząc rzemiosła od podstaw.

–  Pracownik socjalny jako jedyny uprawniony jest do przeprowadzania rodzinnych wywiadów środowiskowych jest niezbędny do realizacji nie tylko zadań wynikających z ustawy o pomocy społecznej, ale także m.in. z ustawy o świadczeniach rodzinnych, ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych – wylicza Magdalena Juska. - Kontakt z drugim człowiekiem wymusza posiadanie wielu kompetencji oraz akceptację drugiej osoby taką jaka jest. To wielka sztuka tolerancji.

 – W tej pracy znacznie więcej jest kobiet. Zapewne dlatego, że są bardziej empatyczne, dociekliwe, otwarte, cierpliwe, odważne. Oczywiście, mężczyźni także pracują w naszych zespołach. Prowadzą m.in. wyjątkowo trudne sprawy rodzin, w których dochodzi do przemocy - mówi Małgorzata Pliżga.

Redakcji Wroclaw.pl dziękujemy za rozmowę, a naszym koleżankom bardzo dziękujemy za podzielenie się swoimi doświadczeniami!

Nasze oferty, także na stanowiska pracowników socjalnych, można znaleźć w naszej zakładce oferty pracy.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij