logo BIPLogo Facebook

Podstawowe informacje

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
53-611 Wrocław, ul. Strzegomska 6
e-mail: sekretariat@mops.wroclaw.pl
tel. 71 78 22 322
fax: 71 78 22 405

Godziny otwarcia

7.30 – 15.30
niektóre nasze biura mogą pracować
w zmienionych godzinach

Kasy

ul. Strzegomska 6
poniedziałek – piątek
10.00 – 14.00
w ostatni dzień miesiąca
10:00 – 12:00

Świadczenia rodzinne i alimentacyjne

tel. 71 79 99 274

Dodatki Mieszkaniowe

tel. 71 78 22 346
tel. 71 78 22 348

Karta Rodzina Plus
i Karta Dużej Rodziny

tel.  71 78 23 595
tel.  71 78 23 594
ul. Namysłowska 8
poniedziałek – środa i piątek
8.00 – 15.00
czwartek
8.00 – 16.30

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności

tel. 71 78 22 360
tel. 71 78 22 362
tel. 71 78 22 363
e-mail: zon@mops.wroclaw.pl
pl. Solidarności 1/3/5 - III piętro, pokój 316
poniedziałek – piątek
8.00 – 15.00

 

Wyszukaj

Dostępność architektoniczna

Obiekt składa się z trzech budynków zlokalizowanych przy ul. Rydygiera 43. Ciągi piesze prowadzące do lokalu są w złym stanie. W odległości około 300 metrów znajduje się komunikacja publiczna.

Nie wydzielono miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.

Budynek A: Rydygiera 43

Budynek jest trzykondygnacyjny i posiada 2 wejścia: A i B. Przy wejściu A znajduje się 1 stopień, który uniemożliwia dostęp do wewnątrz osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich. Drzwi są odpowiedniej szerokości i wyróżniają się na tle elewacji budynku. Przy wejściu zamontowano domofon. Urządzanie znajduje się dość wysoko.

Nad wejściami umieszczone są głośniki systemu Totupoint naprowadzające dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące.

Wejście B znajduje się z poziomu terenu. Drzwi są odpowiedniej szerokości i wyróżniają się na tle elewacji budynku. Jednak za drzwiami brak jest przestrzeni manewrowej, gdyż w odległości około jednego metra znajdują się schody.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W budynku znajdują się dwie klatki schodowe, usytuowane na wprost drzwi wejściowych. Biegi schodów oraz spoczniki mają odpowiednią szerokość. Schody są antypoślizgowe i wyposażone są w obustronne poręcze.

Budynek A nie posiada rozwiązań umożliwiających dostanie się na wyższe kondygnacje osobom ze szczególnymi potrzebami. Ciągi komunikacyjne są dość wąskie. Nie mają utrudnień w postaci progów.

Toaleta dla osób niepełnosprawnych usytuowana jest w korytarzu głównym dzielącym wejście A i B. Drzwi oznaczone są piktogramem. Szerokość drzwi jest odpowiednia. Włącznik światła znajduje się dość wysoko. Przestrzeń manewrowa wewnątrz spełnia wymogi. Toaleta została wyposażona w obustronne poręcze, z czego jedna, od strony miejsca transferowego jest uchylna. Miska ustępowa spełnia standardy. Umywalka jest dostępna dla osób poruszających na wózkach. Toaleta nie posiada przycisku alarmującego.

W budynku zastosowano czytelną informację o drogach ewakuacji w postaci strzałek i piktogramów. W budynku jest świetlny system powiadomienia alarmowego. Natomiast brak jest systemu powiadamiania dźwiękowego.

W obiekcie nie zastosowano całościowego planu budynku. Brak jest również ogólnej tablicy informacyjnej.

Budynek B: Rydygiera 43

Budynek jest trzykondygnacyjny i posiada 2 wejścia: C i D. Przy wejściu C znajduje się próg. Drzwi są odpowiedniej szerokości i wyróżniają się na tle elewacji budynku. Przy wejściu zamontowano domofon. Urządzanie znajduje się dość wysoko.

Nad wejściem C umieszczony jest głośnik systemu Totupoint naprowadzający dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące.

Wejście D znajduje się z poziomu terenu. Drzwi są odpowiedniej szerokości i wyróżniają się na tle elewacji budynku.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W budynku znajdują się dwie klatki schodowe, usytuowane na wprost drzwi wejściowych. Biegi schodów oraz spoczniki mają odpowiednią szerokość. Schody wyposażone są w obustronne poręcze.

Dźwig osobowy znajduje przy wejściu C i umożliwia dostanie się na każdą kondygnację. Kabina ma ograniczoną przestrzeń manewrową, co może utrudniać korzystanie z windy przez osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Panel sterowania nie jest dostosowany dla osób z dysfunkcją wzroku. W windzie brak informacji głosowej o kierunku jazdy oraz zamykaniu i otwieraniu drzwi. Ze względów bezpieczeństwa podopiecznych Centrum korzystanie z windy jest możliwe tylko za pomocą kluczyka. Winda obsługuję budynek B i C.

Ciągi komunikacyjne są wąskie. Nie mają utrudnień w postaci progów.

Toaleta dla osób niepełnosprawnych jest oznaczona piktogramem. Szerokość drzwi jest odpowiednia. Włącznik światła znajduje się dość wysoko. Przestrzeń manewrowa wewnątrz nie spełnia wymogów. Toaleta została wyposażona w obustronne poręcze, z czego jedna jest uchylna. Miska ustępowa spełnia standardy. Umywalka jest dostępna dla osób poruszających na wózkach. Toaleta posiada system wzywania pomocy.

W budynku zastosowano czytelną informację o drogach ewakuacji w postaci strzałek i piktogramów. W budynku jest świetlny system powiadomienia alarmowego. Natomiast brak jest systemu powiadamiania dźwiękowego. Budynek nie jest wyposażony w krzesła ewakuacyjne.

W obiekcie nie zastosowano całościowego planu budynku. Brak jest również ogólnej tablicy informacyjnej.

Budynek C: Rydygiera 45

Budynek jest połączony z budyniem B i ma sześć kondygnacji. Budynek posiada jedno wejście znajdujące się na poziomie terenu. Drzwi są odpowiedniej szerokości i wyróżniają się na tle elewacji budynku. Przy wejściu zamontowano wideofon. Urządzanie znajduje się bardzo wysoko.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W budynku znajduje się jedna klatka schodowa, usytuowana na wprost drzwi wejściowych. Biegi schodów oraz spoczniki mają odpowiednią szerokość. Schody wyposażone są we obustronne poręcze.

Dźwig osobowy znajduje na półpiętrze i umożliwia dostanie się na każdą kondygnację. Kabina ma ograniczoną przestrzeń manewrową, co może utrudniać korzystanie z windy przez osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Panel sterowania nie jest dostosowany dla osób z dysfunkcją wzroku. W windzie brak informacji głosowej o kierunku jazdy oraz zamykaniu i otwieraniu drzwi. Ze względów bezpieczeństwa podopiecznych Centrum, korzystanie z windy jest możliwe tylko za pomocą kluczyka. Winda obsługuję budynek B i C.

Ciągi komunikacyjne nie mają utrudnień w postaci progów.

W budynku zastosowano czytelną informację o drogach ewakuacji w postaci strzałek i piktogramów. W budynku jest świetlny system powiadomienia alarmowego. Natomiast brak jest systemu powiadamiania dźwiękowego.

W obiekcie nie zastosowano całościowego planu budynku. Brak jest również ogólnej tablicy informacyjnej.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij